1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Ege'de askeri eğitim uçağı düştü
Ege'de askeri eğitim uçağı düştü

Ege'de askeri eğitim uçağı düştü

İzmir’deki Çiğli Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan askeri eğitim uçağının düştüğü belirtildi, uçaktaki iki pilot şehit oldu.

A+A-

Bugün saat 11.00 sıralarında, içinde 2 askeri personelin bulunduğu askeri eğitim uçağının kalkıştan kısa süre düştüğü, olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve arama-kurtarma ekibinin sevk edildiği bildirildi.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, "Çiğli/İzmir 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığından bugün tecrübe uçuşu için kalkan eğitim uçağımız düşmüştür. İki kahraman personelimiz şehit olmuştur."ifadeleri kullanıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ''16 Şubat 2018 tarihinde saat 10.26’da konuşlu bulunduğu Çiğli/İzmir 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığından tecrübe uçuşu maksadıyla içinde iki pilot ile kalkış yapan bir SF-260D eğitim uçağımız ile saat 10.49 civarında radar irtibatı kesilmiştir. Müteakiben başlatılan arama kurtarma faaliyeti neticesinde havaalanının 3 km kuzeyinde uçağımızın enkazına ve iki kahraman personelimizin naaşlarına ulaşılmıştır. Kaza Kırım İlk Değerlendirme Heyeti tarafından bölgeye intikal edilerek olay inceleme faaliyetlerine başlanmıştır. Bu elim kaza neticesinde şahadet mertebesine erişen kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet değerli aile fertlerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz.''

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT