1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitimin Liderlerine Önemli Proje
Eğitimin Liderlerine Önemli Proje

Eğitimin Liderlerine Önemli Proje

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nişantaşı Üniversitesi arasındaki eğitimde işbirliği protokolü, Kalder’in de desteğini alarak devam ediyor. Kalder, İstanbul genelindeki 25 okul müdürü ve müdür y...

A+A-

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nişantaşı Üniversitesi arasındaki eğitimde işbirliği protokolü, Kalder’in de desteğini alarak devam ediyor. Kalder, İstanbul genelindeki 25 okul müdürü ve müdür yardımcısına, yöneticilik becerilerini geliştirme programı kapsamında 54 saat eğitim verecek.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nişantaşı Üniversitesi arasında imzalanan eğitimin niteliğini arttırıcı, öğrenci, öğretmen, idareci ve velilere yeni ufuklar açacak tüm proje ve faaliyetlerde işbirliği anlaşması kapsamında eğitimlerine devam eden Nişantaşı Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin çatısı altındaki Nişantaşı Öğretmen Akademisi, yeni bir program başlattı. İstanbul genelindeki 25 okul müdürü ve müdür yardımcısının yöneticilik becerilerini geliştirmek amacıyla Türkiye Kalite Derneği (Kalder) tarafından eğitimin verileceği programın açılışı İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür, Nişantaşı Üniversitesi İcra Kurulu Üyesi Burak Kılanç ve Kalder Genel Sekreteri Akın Alıkçıoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Okul yöneticilerinin Kalder tarafından aldıkları eğitim programını çok önemsediklerini vurgulayan İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür, “Nişantaşı Üniversitesi ile yaptığımız protokol kapsamında düzenlenen eğitimler hızla devam ediyor. Okul müdür ve müdür yardımcılarımız için yönetici becerileri geliştirme programı adı altında bir eğitim başlatıyoruz. Üniversitenin desteğiyle başlattığımız eğitimi veren tarafta bu kez Kalder bulunuyor. Üniversiteyle yaptığımız işbirliği protokolümüzde öğretmenlerimize ve yöneticilerimize eğitimi veren kurum ve kişileri de çok önemsedik. Bu eğitimin Kalder tarafından verilmesi, bizim için çok önemli” dedi.

“Programın sonunda eğitim yöneticilerimizin öğrencilerimize güzel dokunuşlar yapmalarını ve mutlu nesiller yetiştirmelerini amaçlıyoruz” diyen Serkan Gür, Kalder’in yıllardan beri Milli Eğitim Müdürlüğü ile birçok projeye imza attığını ve hem kalite hem de bilimsel çalışma anlamında çok önemli bir eğitmen ekibine sahip olduğunu söyledi.

25 yıldır iş dünyasındaki tüm sektörlerin kurumsallaşma süreçlerinde onlara yol arkadaşlığı yaptıklarını belirten Kalder Genel Sekreteri Akın Alıkçıoğlu ise “90 yılından beri 120 bin kişiyi eğittik. Bizim kurumsallaşma süreçlerindeki en çok değer verdiğimiz kriterlerden biri yönetim kalitesidir. Bunu geliştirmek, tüm kurum ve kuruluşların hassasiyetle üzerinde durması gereken bir konudur. Bu konuyla ilgili bilgimizi, bu proje kapsamında okul yöneticilerimize vermeye çalışacağız. İnşallah eğitim camiamızdaki tüm yöneticiler, bu fırsattan yararlanır. Eğitim camiasındaki paydaşlarımız, velilerimiz, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve toplumdur. Biz bu yönetim modelinde tüm paydaşlarla birlikte ‘Mükemmel kuruluşlar nasıl yol alır, geliştirilir ve yönetilir?’ konularında strateji, kalite ve iletişim gibi başlıklarla okul yöneticilerimizi aydınlatmaya çalışacağız” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT