1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Elazığ’da Sosyal Güvenlik Haftası
Elazığ’da Sosyal Güvenlik Haftası

Elazığ’da Sosyal Güvenlik Haftası

Elazığ’da Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında, Atatürk anıtına çelenk konuldu.Elazığ’da Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında, Elazığ Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü tarafından öğretmenevi önünde düze...

A+A-

Elazığ’da Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında, Atatürk anıtına çelenk konuldu.

Elazığ’da Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında, Elazığ Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü tarafından öğretmenevi önünde düzenlenen törenle Atatürk anıtına çelenk konuldu. Elazığ Sosyal Güvenlik İl Müdür Vekili Ayhan Palaoğlu ve Elazığ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü personelinin katıldığı çelenk sunma töreninde saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.

Elazığ Sosyal Güvenlik İl Müdür Vekili Ayhan Palaoğlu, temel insan haklarından biri olan sosyal güvenlik hakkının, 2006 yılından önce ülkede farklı kurumlar tarafından, farklı hak ve yükümlülükler, farklı norm ve standartlar olarak sağlandığını belirtti. 2006 yılında gerçekleşen sosyal güvenlik reformu ile birlikte, 16 Mayıs 2006 tarihinde sosyal güvenlik kurumu kurulduğunu aktaran Palaoğlu, "Eski SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı Sosyal Güvenlik Kurumu’na devredilerek tek bir çatı altında sosyal güvenlik kurumları birleştirilmiştir. 1 Ekim 2008 tarihinde yürürlüğe giren 5510 sayılı yasa ile birlikte norm ve standartlar bir araya toplanarak, ülkemizdeki sosyal güvenlik sistemi bitmiş hale gelmiştir. Biz de 16 Mayıs’ı içeren haftayı Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutluyoruz. Bu hafta içerisinde, sivil toplum kuruluş örgütleri, okullar, iş verenlerimiz, sigortalılarımızca sosyal güvenlik bilincinin oluşması için bilgilendirme ve bilinçlendirmek için bir takım faaliyetlerimiz olacak" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT