1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Emlak, İlan Reklam Ve Çevre Vergisinde 1. Taksit Ödemeleri Başladı
Emlak, İlan Reklam Ve Çevre Vergisinde 1. Taksit Ödemeleri Başladı

Emlak, İlan Reklam Ve Çevre Vergisinde 1. Taksit Ödemeleri Başladı

Aksaray Belediyesi sınırları içinde emlak ve iş yeri sahibi olanların emlak, ilan reklam ve çevre vergisi 1’inci taksit ödemelerinin başladığı duyuruldu.Konu ile ilgili Aksaray Belediyesi Mali Hizmetl...

A+A-

Aksaray Belediyesi sınırları içinde emlak ve iş yeri sahibi olanların emlak, ilan reklam ve çevre vergisi 1’inci taksit ödemelerinin başladığı duyuruldu.

Konu ile ilgili Aksaray Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünce yapılan açıklamada, “Aksaray Belediyesi sınırları içinde emlak sahibi olan vatandaşlarımızın Emlak ve iş yeri sahiplerinin Çevre Temizlik İlan Reklam vergileri 1. Taksiti Aksaray Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü veznelerinden ve www.aksaray.bel.tr adresine girerek e-belediye sisteminden vergilerini kolaylıkla yatırabileceği gibi 238378 numaralı posta çeki hesabından ödeme imkanına da sahiptir. Ayrıca Vatandaşlarımız Kredi Kartı ile de borçlarını ödeyebilirler. Bilindiği gibi evlerden çevre temizlik vergisi tahsili su faturalarıyla tahsil edilmekte, ancak iş yerlerinin çevre temizlik vergileri ayrı olarak belediyemizce tahsil edilmektedir. Bu nedenle iş yeri sahibi vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz ve cezalı duruma düşmeden vergilerini yatırmalarını sağlıyoruz” denildi.

Vatandaşlarımızın geçmiş yıllara ait birikmiş emlak, çevre temizlik, ilan reklam vergilerini de aynı yukarıda belirtilen şekilde yatırabileceklerini belirten Mali Hizmetler Müdürü Mesut Çelik, “Vatandaşlarımızdan ricamız vergilerini süresi içerisinde son gün olan 01.06.2015 Pazartesi’’ Gününe bırakmadan bu günler içinde yatırmalarıdır. Vatandaşlarımız vergilerini zamanında yatırırlarsa son günlerde izdiham nedeniyle vergilerini yatırırken zorluk çekmezler” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT