1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Emniyet’ten ’Kendi Güvenliğine Katkıda Bulun’ Projesi
Emniyet’ten ’Kendi Güvenliğine Katkıda Bulun’ Projesi

Emniyet’ten ’Kendi Güvenliğine Katkıda Bulun’ Projesi

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Kaymakamlık öncülüğü ve Belediye Başkanlığının desteğiyle İlçe Emniyet Amirliği tarafından hayata geçirilen “Kendi Güvenliğine Katkıda Bulun” Projesi çerçevesinde Meslek...

A+A-

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Kaymakamlık öncülüğü ve Belediye Başkanlığının desteğiyle İlçe Emniyet Amirliği tarafından hayata geçirilen “Kendi Güvenliğine Katkıda Bulun” Projesi çerçevesinde Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine internet ve bilgi doğruluğu, paylaşımlardaki riskler, sosyal paylaşım ve güvenlik, internetin kötü amaçlı kullanımı, şifre güvenliği, şikayet hakkını kullanma konularında bilgiler verildi.

İlçe Emniyet Amirliğinin suçla mücadelede polisin yanı sıra halkın, kamu ve özel kuruluşların katılım ve desteğini sağlamak, vatandaş-polis ilişkilerini geliştirmek, suçla etkin mücadele etmek amacıyla hayata geçirdiği “Kendi Güvenliğine Katkıda Bulun” Projesi kapsamında Hisarcık Meslek Yüksek Okulu Amfisinde Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine İlçe Emniyeti Toplum Destekli Polis Şubesinde görevli ekipler tarafından sosyal medyayı güvenli kullanmaları, şifreleme tüyoları, öğrencilere hem gerçek, hem de sanal alemde tanımadığı kişilere dikkat etmeleri konularında uyarılarda bulunuldu.

Bilgilendirme programına, Hisarcık Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Dr. Vasfi Kahya, Öğretim Görevlileri ve öğrenciler katıldı.(MA-EFE)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT