1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. NAZİLLİ

  4. ENERYA, KIŞ ÖNCESİ ABONELERİNİ BİLGİLENDİRDİ
ENERYA, KIŞ ÖNCESİ ABONELERİNİ BİLGİLENDİRDİ

ENERYA, KIŞ ÖNCESİ ABONELERİNİ BİLGİLENDİRDİ

Enerya, Aydın’da hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğalgaz abonelerini kışa hazırlık konusunda bilgilendirdi.

A+A-

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Aydın’da kış hazırlıkları başladı. Enerya Aydın İşletme Müdürü Osman Ersöz, güvenli doğalgaz kullanımı konusunda aboneleri bilgilendirdi.

Ersöz, kurallara uyularak kullanılan doğalgazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Abonelerin kış ayları öncesi doğalgaz kullanmadan bacalarını ve baca bağlantı noktalarını yetkili kişilere kontrol ettirilmesi gerektiğini ifade eden Ersöz, "Havalandırma menfezleri asla kapatılmamalıdır." dedi. Ersöz rutin kontrollerin yılda en az 1 kere yapılması gerektiğini ifade ederek "Cihaz ve tesisat yenileme, yer değişimi ve tadilat gibi durumlarda abonelerimizin mutlaka Enerya’yı bilgilendirerek Enerya’dan yetki almış sertifikalı firmalara işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir." dedi.

Ersöz, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri ise şöyle sıraladı: "Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler".

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

1 Yorum