1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Engel Tanımayan Gösteriler Ayakta Alkışlandı
Engel Tanımayan Gösteriler Ayakta Alkışlandı

Engel Tanımayan Gösteriler Ayakta Alkışlandı

Aksaray’da 12 Mayıs Engeliler Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.Engelliler Haftası kutlama programı çerçevesinde Aksaray Özel Eğitim Uygulama Merkezi ile Özel Mesleki Eğitim Merkezinin ortaklaşa...

A+A-

Aksaray’da 12 Mayıs Engeliler Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Engelliler Haftası kutlama programı çerçevesinde Aksaray Özel Eğitim Uygulama Merkezi ile Özel Mesleki Eğitim Merkezinin ortaklaşa etkinlik gerçekleştirdi. Programa Vali Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı ile Milli Eğitim Müdür Vekili Muhittin Öztürk, şube müdürleri ve daire müdürleri katıldı. Milli Eğitim Müdür Vekili Muhittin Öztürk, engelli bireylere verilen eğitimin önemini anlatarak, her insanın engelli adayı olduğunu hatırlattı. Engelli öğrenciler tarafından hazırlanan skeçler, müzikli parodiler, gösteriler ve halk oyunları ile devam eden program sonrasında, Özel Mesleki Eğitim Merkezi’nden mezun olan öğrencilere Vali eşi Adile Ataklı tarafından diplomaları verildi.

Engelli öğrenciler ve özel eğitim öğretmenleri tarafından hazırlanan gösterilerin sunumu sırasında katılımcılar ve engelli aileleri duygusal anlar yaşarken, engelli öğrencilerin heyecanları ve ortaya koydukları gösterideki performansları da ayakta alkışlandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT