1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Engelli Asker Adaylarına Kına Gecesi
Engelli Asker Adaylarına Kına Gecesi

Engelli Asker Adaylarına Kına Gecesi

Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesinde, bir günlük askerlik yapacak engelliler, kendiler için tertiplenen kına gecesinde doyasıya eğlendi.Ahmet Taner Kışlalı Meydanı’ndaki kına gecesi renkli görüntülere...

A+A-

Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesinde, bir günlük askerlik yapacak engelliler, kendiler için tertiplenen kına gecesinde doyasıya eğlendi.

Ahmet Taner Kışlalı Meydanı’ndaki kına gecesi renkli görüntülere sahne oldu. Engelliler ailelerinin duygu dolu anlar yaşadığı akşama Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık ile ve çok sayıda Yıldırımlı katıldı. Askerliğinin kutsal bir görev olduğunu hatırlatan Edebali, “Bizler askerlerimize Mehmetçik adını vermiş, asker ocağına ise peygamber ocağı demişiz. Kutsal olan askerlik görevini temsili de olsa yerine getirecek ‘özel’ kardeşlerimizle özel bir gecede bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum” diye konuştu.

Kına gecesinde anneleri de unutmayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Bugün aynı zamanda anneler günü. İlk öğretmenlerimiz olan eli öpülesi annelerimizin bu özel gününü kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından geçilen kına gecesinde asker adayları aileleri ile birlikte müzik eşliğinde oynadı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT