1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Engelli Gazeteci Arat’tan Başkan Büyükerşen’e Övgü
Engelli Gazeteci Arat’tan Başkan Büyükerşen’e Övgü

Engelli Gazeteci Arat’tan Başkan Büyükerşen’e Övgü

Adana’da gazetecilik yapan görme engelli Cüneyt Arat, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i, Engelliler Haftası nedeniyle ziyaret etti.Engelliler için Türkiye’nin önde gelen isimle...

A+A-

Adana’da gazetecilik yapan görme engelli Cüneyt Arat, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i, Engelliler Haftası nedeniyle ziyaret etti.

Engelliler için Türkiye’nin önde gelen isimleriyle yaptığı röportajlarla tanınan Adanalı görme engelli gazeteci Cüneyt Arat, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile ‘Engelliler Haftası’ nedeniyle görüşerek, engellilere engelsiz yaşam koşulları hazırladığı için teşekkür etti.

MAKAM KOLTUĞUNA OTURTTU

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, görme engelli Cüneyt Arat’ı makam koltuğuna oturttu. Engelsiz yaşam için yaptıkları hakkında bilgi veren Başkan Büyükerşen; Eskişehir’de yönetmeliklerden sakat ve özürlü kelimelerini çıkarttığını ve engelli olarak değiştirdiğini, tüm sosyal yapılarda engelliler için değişiklikler ve özel düzenlemeler yaptıklarını söyledi. Engellilere engelsiz bir yaşam sunmak amacında olduklarını belirten Büyükerşen, “Görme engelliler, gönül gözüyle dünyayı, bizlerden daha güzel görüyorlar. Sizlerin düşünceleri, dünyayı daha da güzelleştiriyor. Başkanlığım süresince, Eskişehir’de, engellilerin sosyal yaşamın içinde olmaları için çalışmaya devam edeceğim” dedi.

ENGELLİLER İÇİN YAŞANABİLİR ŞEHİR

Eskişehir’in engelliler için yaşanabilir bir şehir olduğunu vurgulayan Cüneyt Arat ise, “Eskişehir’de olmaktan dolayı çok mutluyum. Sizinle tanıştım pırıl pırıl, yüreğinde insan sevgisi olan, sesinden tebessüm yayılan bir kişiyle karşılaştım. Yoğun gündeminiz içinde bizi misafir ettiğiniz için teşekkür ederim. Engellilerin yol arkadaşı, kimsesizleri kimsesi ve yoksulların yardımcısı olmanız çok güzel. Allah yardımcınız olsun” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT