1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Engelli Sporcular Yüzme Yarışmasında Mücadele Etti
Engelli Sporcular Yüzme Yarışmasında Mücadele Etti

Engelli Sporcular Yüzme Yarışmasında Mücadele Etti

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Haftası dolayısıyla engelli sporcular için yüzme yarışması düzenledi. Yarışmada, 28 engelli sporcu mücadele etti.Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başka...

A+A-

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Haftası dolayısıyla engelli sporcular için yüzme yarışması düzenledi. Yarışmada, 28 engelli sporcu mücadele etti.

Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başkanlığı, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen Engelliler Şöleni’nde engelli sporcular için çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu etkinliklerden biri de Olimpik Yüzme Havuzu’nda bedensel engelli ve özel sporcuların katılımıyla gerçekleştirilen yüzme yarışması oldu. Yarışmaya dört takımdan 28 engelli sporcu katılırken, farkındalık yaratmak için kulaç atan engelli sporcular, izleyenlerden tam not aldı. Yarışmada derece giren engelli sporculara madalya verildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz,’Engelsiz Mersin’ için çalışmalara devam ettiklerini belirterek, “Bizler şehrimizin ve ülkemizin bu tür konularda farkındalığını arttırmak için yola çıktık. Bundan sonra da bu tür etkinliklerin öncüsü olmaya devam edeceğiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT