1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Engelliler Farkındalık İçin Yürüdü
Engelliler Farkındalık İçin Yürüdü

Engelliler Farkındalık İçin Yürüdü

Tokat’ın Erbaa ilçesinde protokol ve engelliler farkındalık oluşturmak adına yürüyüş yaptı.Erbaa’da Engelliler Haftası dolayısı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programda Erbaa Belediye Başkanı Hüsey...

A+A-

Tokat’ın Erbaa ilçesinde protokol ve engelliler farkındalık oluşturmak adına yürüyüş yaptı.

Erbaa’da Engelliler Haftası dolayısı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programda Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım konuşma yaptı. Başkan Yıldırım, anmak mı anlamak mı diyerek başladığı konuşmasında böyle günlerde herkesin kendini kontrol etmesi gerektiğini vurgulayarak, "Kendimizi engellilerin yerine koyarak onlar gibi düşünmeliyiz. Hepimiz engelli adayıyız. Hepimiz engelli olabiliriz. Bu durumun kimin başına geleceği belli değil. Erbaa Belediyesi olarak engellilerimizin ve onların sivil toplum örgütlerinin her zaman yanında olacağız. Engelli vatandaşlarımızın ulaşım ve kent yaşamındaki zorluklarını ortadan kaldırmak için gereken adımları atıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl bugün engelliler adına, Erbaa’da çok daha iyi şeyleri konuşuyor oluruz" dedi.

Erbaa Kaymakamı Abdulkadir Demir ise, "Başkanımızın da söylediği gibi ’Anmak mı anlamak mı?’ dediğimizde. Biz anlamak boyutunu önemsiyoruz. Anlamak gerek. Kişi gördüğüyle ve bildiği ile iş tutuyor. İlk önce meselenin ne olduğunu anlamak gerek” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol ve engelliler farkındalık oluşturmak adına yürüyüş yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT