1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Engelliler Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı
Engelliler Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Engelliler Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesince ‘Engelliler Günü’ çeşitli etkinliklerle kutlandı.Engelliler Günü etkinlikleri Topçu Meydanı’ndan Büyükşehir Belediyesi’ne...

A+A-

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesince ‘Engelliler Günü’ çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Engelliler Günü etkinlikleri Topçu Meydanı’ndan Büyükşehir Belediyesi’ne kadar yapılan yürüyüş ile başladı. Program daha sonra Şanlıurfa Belediyesi konferans salonunda çeşitli etkinliklerle devam etti.

Programın açılış konuşmasını Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol yaptı. Müdür Demirkol, "Engelliler yasası ile birlikte 10 yıl öncesiyle mukayese edildiğinde, büyük gelişmelerin olduğunu, günlük hayatımızda ayrılmaz bir parçamız olan engellilere hak ettikleri yeri vererek, toplumsal hayatımıza dahil etmek için güzel gelişmelerin sağlandığını memnuniyetle görüyoruz. Bu bağlamda engelli vatandaşlarımıza yönelik evde bakım hizmeti kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak 10 bin 450 engelli vatandaşımıza 2015 yılı nisan ayı itibarı ile dört aylık dönemde 33 milyon TL totalde ise başlangıçtan bugüne 369 milyon TL nakdi para yardımı yapılmış bulunmaktadır. Bu vesileyle bütün engelli kardeşlerimi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum, onlara yardımcı olan, onların hayatlarının daha anlamlı kılınması ve kolaylaştırılması için gayret sarf eden, bütün herkese ve özellikle ailelerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman ise, "Engelliler haftasını her gün toplum içinde çeşitli etkinlikler düzenleyip farkındalığı artıracağız. Büyükşehir Belediyesi bu yıl engellilere yönelik birçok faaliyet etkinliği düzenledi. Aslında hepimiz bir engelli adayıyız. Ne olursa olsun engellilerimizi daha çok hayatın içerisine katmalıyız. Bu anlamda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tüm kamu kurum kuruluşlarında erişilebilirlik konusunda denetime başlandı. Şartları uygun olmayan kurumlarda cezai işlem başlatılacaktır" şeklinde konuştu. Engelliler gününün ilk gün etkinliği daha sonra Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin verdiği yemek ile son buldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT