1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Engelliler Haftası
Engelliler Haftası

Engelliler Haftası

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.İl Başkanı Yurdunuseven, AK Parti hükümetleri...

A+A-

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

İl Başkanı Yurdunuseven, AK Parti hükümetlerinin engelli bireylere yönelik pozitif ayrımcılık sağladığını belirtti. Yurdunuseven, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Hükümetlerimiz döneminde çıkan yasalar ile engelli bireylerimize yaşamından iş hayatına kadar birçok düzenleme yapıldı. Engellilerimize kamu da istihdam sağlanırken, evde bakım gibi önemli alanlarda desteklemelerde bulunuldu. Engelli vatandaşlarımıza acıma duygusu ile yaklaşmak yerine, birer birey olarak toplumun bir parçası olduklarını hissettirmek yapacağımız en önemli katkı olacaktır. Bu hassasiyeti gösterebildiğimiz, engellilerle empati kurarak günlük hayatta karşılaştıkları sorunlara kendi sorunumuz gibi yaklaştığımız sürece engellilerimizin önlerine çekilen en büyük set ortadan kalkmış olacaktır. Birer potansiyel engelli olduğumuzu unutmamalıyız. Engellilik politikasında engelli vatandaşlarımızın topluma tam, uyumlu ve eşit bir şekilde katılımları esas olmalıdır. Bu nedenle engelli bireylerimizim 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutluyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT