1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Engelliler Haftası
Engelliler Haftası

Engelliler Haftası

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında “Toplumda engelli bireylere verilen değer, hak ve fırsatlar o ülkenin medeniyet seviyesinin de gös...

A+A-

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında “Toplumda engelli bireylere verilen değer, hak ve fırsatlar o ülkenin medeniyet seviyesinin de göstergesidir” dedi.

Başkan Bakıcı, mesajında, “Herhangi bir kentte engelli bireyleri sosyal alanlarda, kültürel faaliyetlerde, iş gücünde kısacası hayatın her alanında görmek o şehrin toplumsal yapısının en büyük gücüdür. Engelli bireylere verilen değer insanın kendisine duyduğu saygı ile eşdeğerdir. Çünkü toplumdaki her birey engelli adayıdır. Bozüyük Belediyesi olarak İlçemizde yaşayan engelli bireylere pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz. Bozüyük Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisimiz, kentimizde yaşayan engelli kardeşlerimizin sorunlarını bizlere iletmek, her türlü sosyal ve kültürel taleplerini aktarmak ve çözüm noktasında proje oluşturmak için çalışmalarına devam ediyor. Engelli vatandaşlarımızın ilçemizin her noktasında rahat olarak hareket etmesi bizim en büyük sorumluluklarımızdan biridir. Birlik ve beraberliğimizin temeli; hiçbir fark gözetmeden aynı haklardan faydalanabilen bireylerin bir arada yaşaması ile mümkündür. Engelliler Haftası vesilesiyle tüm engelli kardeşlerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT