1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Engellilerin Askerlik Sevinci
Engellilerin Askerlik Sevinci

Engellilerin Askerlik Sevinci

Kütahya Hava Er Eğitim ve Tugay Komutanlığı tarafından, ’Engelliler Haftası’ nedeniyle, engelli vatandaşlarımız için düzenlenen ’Temsili Askerlik Uygulaması’ töreni, Vali Şerif Yılmaz’ın katılımlarıyl...

A+A-

Kütahya Hava Er Eğitim ve Tugay Komutanlığı tarafından, ’Engelliler Haftası’ nedeniyle, engelli vatandaşlarımız için düzenlenen ’Temsili Askerlik Uygulaması’ töreni, Vali Şerif Yılmaz’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Kütahya Hava Er Eğitim ve Tugay Komutanlığında askerlik hizmetini yapmak üzere, temsili olarak bir günlük silah altına alınan Erlere, ’And İçme Töreni’ sonrası terhis belgeleri, Vali Şerif Yılmaz, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Celal Başoğlu, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Törene, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Muhammed Yavuz, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Remzi Gören, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, daire müdürleri, STK Temsilcileri ve temsili askerlerin aileleri katıldı.(EFE)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT