1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Engellilerin Engelsiz Günü
Engellilerin Engelsiz Günü

Engellilerin Engelsiz Günü

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında kentteki engelli vatandaşlara yönelik bir takım etkinlikler düzenledi.Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen...

A+A-

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında kentteki engelli vatandaşlara yönelik bir takım etkinlikler düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliklerde, ilk olarak tüm engelli grupların "el emeği göz nuru" olarak hazırladığı el işi ürünleri sergilendi. Programa katılan Büyükşehir Başkanvekili Ahmet Kaytan, Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman ile diğer ilgililer sergideki ürünleri inceleyerek engelliler ile sohbet etti. Salondaki engellilere 5 tekerlekli sandalye, 5 spastik akülü sandalye ve 10 akülü tekerlekli sandalye dağıtan Başkanvekili Ahmet Kaytan, Büyükşehir Belediyesi olarak tüm engellilerin engelsiz bir hayat sürmeleri için çaba sarf ettiklerini söyledi. Kaytan, her bireyin engelli adayı olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

"Büyükşehir Belediyesi olarak Engelliler Haftası nedeniyle bir program düzenledik. Eskiden engelliler toplum arasına girmeye utanırlardı ama şimdi engelsiz bir hayat oluşturmak için bizlerde elimizden geleni yapıyoruz. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere tüm belediyelerimiz engelsiz bir yaşam için mücadele ediyor."

Başkanvekili Kaytan ve beraberindekiler, açıklamalarının ardından salondaki engelliler ile beraber "Çanakkale 1915" filmini gözlerini kapatarak görme engellilerin yaşadıklarını anlamaya çalıştı.

Programa Kaytan’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Aylin Kırcıduman, Haliliye Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman Uludağ ve engelli aileleri katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT