1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Ereğli’de Uçkun Üremesine Karşı Mücadele
Ereğli’de Uçkun Üremesine Karşı Mücadele

Ereğli’de Uçkun Üremesine Karşı Mücadele

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi uçkun üremesine karşı daha etkin mücadele kapsamında durgun su yataklarında larva mücadelesine başladı.Ereğli Belediyesi toplum sağlığını tehdit eden sinek ve sivrisin...

A+A-

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi uçkun üremesine karşı daha etkin mücadele kapsamında durgun su yataklarında larva mücadelesine başladı.

Ereğli Belediyesi toplum sağlığını tehdit eden sinek ve sivrisinek larvalarına karşı ilaçlama çalışmalarını üreme bölgelerinde başlattı. Atatürk Kültür Parkı, atık su arıtma tesisi, çöp döküm alanı ve şehrin belirli yerlerindeki durgun su alanlarında başlatılan çalışmalar kapsamında larvasit uygulaması gerçekleştiren Ereğli Belediyesi ekipleri yapılan uygulamayı yıl boyunca sürdürecek. Hava sıcaklığının mevsim normallerine dönmesiyle birlikte sinek, böcek ve diğer zararlılara karşı yürütülen çalışmalar kent merkezinin birçok noktasında da devam edecek.

İlaçlama ekiplerinin çalışmalarını parklar, boş alanlar, kent merkezi çevresi, çöp konteynerleri, cadde ve sokaklar gibi sağlık için tehdit unsuru oluşturabilecek noktalarda yoğunlaştıracağını kaydeden Belediye Başkanı Özkan Özgüven, “Uçkun ve sivrisinek üremesinin önüne geçmek, halkımızı yaz aylarında bu zararlılardan korumak adına ilaçlama çalışmalarımız başladı ve önümüzdeki günlerde artarak devam edecek” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT