1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği’nden ‘Toplu Hayvan Mezarı’ Açıklaması
Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği’nden ‘Toplu Hayvan Mezarı’ Açıklaması

Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği’nden ‘Toplu Hayvan Mezarı’ Açıklaması

Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği, önceki günlerde bulunan toplu hayvan mezarı ile ilgili basın açıklaması yaptı.Üniversite Caddesi’nde bir alışveriş merkezi önünde toplanan Eskişehir Hayvanları Kor...

A+A-

Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği, önceki günlerde bulunan toplu hayvan mezarı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Üniversite Caddesi’nde bir alışveriş merkezi önünde toplanan Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği üyeleri ellerinde tuttukları döviz ve afişlerle önceki günlerde bulunan toplu hayvan mezarına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Konuyla ilgili Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Duygu Kurt’un yaptığı açıklamada, geçen hafta Perşembe gününden beri takipte olduklarını söyledi. Kurt, “Perşembe günü iki çok büyük çukur vardı. O ikisi doldu Cuma sabahı kapatıldı. Pazartesi günü tekrar hayvan ölüleri atılmaya başlandı. Çok sayıda hayvan var. Yasal yollara başvuruyoruz. Avukat arkadaşlarımız ile görüşüyoruz. Her yere yasal olarak başvuracağız. Veteriner Hekimler Odası ve Tarım İl Müdürlüğü dahil ilaç denetlemesi için, hekim hatası varsa Veteriner Hekimleri Odası’nın onlara karşı bir yaptırım uygulaması için İç İşleri Bakanlığına her türlü elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bir şekilde bu olayların üstünü örtülmesini istemiyoruz. Çünkü biz yıllarca kandırıldık. Konuyu açmak ve bir an önce müdahale etmek, sonunda çünkü gün geçtikçe ne kadar beklersek bekleyelim her gün 10-20-30 hayvan kurban veriyoruz, bu kurbanları vermemek için bir an önce müdahale etmek zorundaydık. Mecburen böyle bir şey ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT