1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Eskişehir’de 12 Mayıs Hemşireler Günü Etkinliği
Eskişehir’de 12 Mayıs Hemşireler Günü Etkinliği

Eskişehir’de 12 Mayıs Hemşireler Günü Etkinliği

Eskişehir’de 12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle bir kutlama programı düzenlendi.Eskişehir Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ev sahipliğinde Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası...

A+A-

Eskişehir’de 12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle bir kutlama programı düzenlendi.

Eskişehir Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ev sahipliğinde Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ESMMMO) Konferans Salonu’nda düzenlenen program, kentteki çeşitli hastanelerde çalışan hemşirelerin fotoğraflarından oluşan slayt gösterisi ile başladı. Ardından konuşma yapan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Hüseyin Seyhan Fidan, hemşireliğin; bireyin, ailenin, toplumun sağlığını korumak, yükselmek, geliştirmek ve hastalık halinde iyileştirme amacına yönelik hizmetlerin planlanması, uygulanması ve bu hizmetleri yerine getirecek kişilerin eğitiminden sorumlu sağlık disiplini olduğundan söz etti. Sağlık hizmetli içerisinde hemşirelik hizmetlerinin organizasyonu ve iş gücü planlamasının, kaliteli bakım hizmetlerinin sunulmasında önemli yer tuttuğunu kaydeden Uzm. Dr. Fidan, “Hemşirelik, güç çalışma şartlarını gerektiren, sevgiyle dolu, şefkat, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor ama onurlu ve kutsal bir meslektir” diyerek tüm hemşirelerin 12 Mayıs Hemşireler Günü’nü, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftasını kutladı.

Konuşmaların ardından müzik grubunun dinletisi ile devam eden programa, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Mumcu, Eskişehir İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kadir Demirel, hastane yöneticileri ile çok sayıda hemşire ve sağlık çalışanı katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT