1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. ESOGÜ’de “Sağlıkta Etik” Konulu Panel
ESOGÜ’de “Sağlıkta Etik” Konulu Panel

ESOGÜ’de “Sağlıkta Etik” Konulu Panel

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) “Sağlıkta Etik” konulu panel düzenlendi.Prof. Dr. Necla Özdemir Konferans Salonu’nda gerçekleşen panel, saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyl...

A+A-

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) “Sağlıkta Etik” konulu panel düzenlendi.

Prof. Dr. Necla Özdemir Konferans Salonu’nda gerçekleşen panel, saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra kürsüde yerini alan İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Mumcu, panelin hazırlanmasında ve sunumunda emeği geçen herkese teşekkür etti. Ardından sahnede yerini alan panelistler, katılımcılara sağlıkta etik, hasta hakları ve hekim ile hasta hastaların yükümlükleri konularını sunum gösterisi eşliğinde katılımcılara aktardılar.

Panelistlerden Yrd. Doç. Dr. Nurdan Kırımlıoğlu, sunum gösterisi eşliğinde katılımcılara hasta haklarının amacını anlattı. Kırımlıoğlu, ”Sağlık çalışanları ve hastalar rakip veya hasım değildir. Aksine aynı amaca yönelik çalışan bir ekibin üyeleridir. Hastanın amacı sağlığına kavuşmaktır. Bu ortak hedef doğrultusunda iyi niyet ve saygı içinde çalışılarak ortak amaca ulaşılabilir” dedi.

Panele, Eskişehir İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Mumcu, Halk Sağlığı Müdürü Kadir Demirel, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Seyhan Fidan, Odunpazarı İlçe Sağlık Müdürü Lemiha Köksal, Kamu Hastaneler Birliği yöneticileri ve çok sayıda izleyici katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT