1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Estetik Operasyonlar İçin Uygun Zamana Dikkat
Estetik Operasyonlar İçin Uygun Zamana Dikkat

Estetik Operasyonlar İçin Uygun Zamana Dikkat

Estetik operasyonlar için doğru zaman, yaş ve dönemleri Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Op. Dr. Selçuk Aytaç açıkladı.Estetik ameliyatlar için doğru bir mevsim belirlemenin manasız o...

A+A-

Estetik operasyonlar için doğru zaman, yaş ve dönemleri Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Op. Dr. Selçuk Aytaç açıkladı.

Estetik ameliyatlar için doğru bir mevsim belirlemenin manasız olacağını söyleyen Op. Dr. Selçuk Aytaç, “Estetik cerrahi ameliyatları, insanların psikolojisini tamamlayan ve kendi dış görüntüsüyle alakalı olarak sorun yaşadığı bölgelerine istedikleri değişimi sağlayan uygulamalardır. Dolayısıyla kişiler kendilerini hazır hissettikleri, gerekli bilgiyi ve maddi olanakları elde ettikleri zaman operasyon olabilirler, sadece mevsimsel olarak doktorlarının tavsiyelerine uymaları gerekir” dedi.

“BURUN ESTETİĞİNDE GÜNEŞTEN KORUMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Yaz mevsiminin sağlık turizmi açısından da hareketli bir dönem olduğunu söyleyen Aytaç, özellikle tatil döneminde çok fazla talep olduğunu açıkladı. Aytaç, “Çoğu hastamız estetik için mahremiyet unsurunu düşünerek, yazın operasyon yaptırmayı tercih ediyorlar. Yüz bölgesine yapılan bir müdahale ise güneşten korumaktaki amaç morluk olan bölgenin korunmasıdır. Güneşten korumaktaki amaç yapılan operasyon değil, kızarıklık ve morluktur. Söz gelimi hasta burun estetiği geçirmişse ve gözaltlarında bir miktar morarma varsa ki son uyguladığımız teknikler sayesinde o da olmamaktadır, morluk olan bölge güneşe maruz kalmamalıdır ve koruyucular kullanılmalıdır. Güneşten korudukları sürece, haziran, temmuz ve ağustos ayları da estetik operasyonlar için son derece uygun zamanlardır” diye konuştu.

İŞTE KEPÇE KULAK VE KARIN GERME İÇİN EN UYGUN MEVSİM

“Tüm bunların içerisinde kepçe kulak ve karın germe operasyonlarını ayrı tutabiliriz” diyen Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Op. Dr. Selçuk Aytaç, bu operasyonlar için uygun zamanlamayı açıkladı. Aytaç şöyle konuştu: “Karın germe operasyonları ve ya liposculpture sonrasında hastalarımıza korse giydiririz. Bu bölgelerde morluk ve kızarıklık olsa bile güneş görmediği için belli bir sıkıntı oluşturmamaktadır. Kepçe kulak operasyonu her mevsim yapılabilir fakat doğru yaş aralığında yapılmasının çok fazla artısı olacaktır. Kulaklar gelişimlerinin yüzde 80’ini 6 yaşına kadar tamamlanır. Çocuğun ilkokula başlamadan evvel dış görüntüsüyle alakalı olarak sorun yaşamaması için, bu tarz bir deformitesi varsa yaptırılmasını önerebilirim, dolayısıyla 5-6 yaş aralığı kepçe kulak operasyonu için en uygun dönemdir.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT