1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Eyüp Belediyesi’nden Evli Çiftlere Konya Gezisi
Eyüp Belediyesi’nden Evli Çiftlere Konya Gezisi

Eyüp Belediyesi’nden Evli Çiftlere Konya Gezisi

Eyüp Belediyesi tarafından düzenlenen gezide, evlilikleri 40 yılı aşmış 42 evli çift Konya’yı ve Mevlana Müzesi’ni gezdi.Konya’ya gelen evli çiftler, Mevlana Kültür Merkezi ve İstiklal Harbi Şehitler...

A+A-

Eyüp Belediyesi tarafından düzenlenen gezide, evlilikleri 40 yılı aşmış 42 evli çift Konya’yı ve Mevlana Müzesi’ni gezdi.

Konya’ya gelen evli çiftler, Mevlana Kültür Merkezi ve İstiklal Harbi Şehitler Abidesi’nin ardından Hz. Mevlana’nın türbesini ziyaret etti. Sandukanın başında dua eden yaşlı çiftler fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Öğlen namazını türbe içinde bulunan mescitte kılan grup rehber eşliğinde türbe içerisinde bilgi aldı.

Geziye katılanlardan Akşemseddin Cami Derneği Başkanı Necati Işıktaş, “Mevlana gezimiz çok güzel geçti. Özellikle bu gezimizi bizlere armağan eden değerli belediye başkanımız Remzi Aydın ve yönetimine teşekkür ediyoruz. Burada herkes bizi memnuniyetle karşıladı. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Evliliklerinde 40 yılı geçmiş 42 kişi Konya’ya ziyaret için geldi. Buraya ilk defa geliyorum. Çok güzel burayı görmeyen hiçbir şey görmemiştir” dedi.

49 yıllık evli dernek üyesi Necati Işıltaş ise, “Vuslat gecesini yaşıyormuş gibi hissettim. Belediye Başkanımız Remzi Aydın beyden Allah razı olsun. 40 ve 40’ın üzerinde olan kişilerin buraya getirilmesi benim talebim üzerine oldu. Eşimizle ve cami cemaati arkadaşlarımızla birlikte geldik. Çok mutluyuz” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT