1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Federasyon Başkanları Vali Öztürk İle Yemekte Bir Araya Geldi
Federasyon Başkanları Vali Öztürk İle Yemekte Bir Araya Geldi

Federasyon Başkanları Vali Öztürk İle Yemekte Bir Araya Geldi

Bitlis’in Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) ile İstanbul’da faaliyet gösteren Bitlis Dernekler Federasyonu (BİDEF) işbirliğiyle 13 farklı ilin dernek federasyonları başkanı ve başkan yardımcıları...

A+A-

Bitlis’in Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) ile İstanbul’da faaliyet gösteren Bitlis Dernekler Federasyonu (BİDEF) işbirliğiyle 13 farklı ilin dernek federasyonları başkanı ve başkan yardımcıları Bitlis il ve ilçelerinde yapılan kültür, turizm ve yatırım amaçlı gezi programı sonrası Bitlis Valisi Orhan Öztürk, Tatvan Kaymakamı Murat Erkan ve Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ile yemekte bir araya geldiler.

Gezi programı kapsamında 3 gün boyunca Bitlis ve ilçelerindeki tarihi ve turistik yerleri gezme fırsatı bulduklarını belirten dernek federasyonları başkanı ve başkan yardımcıları, gördükleri güzel manzaralar ile yöre halkının sıcak ilgisi karşısında çok memnun kaldıklarını belirttiler. Düzenlenen yemekte konuşan TATSO Başkanı Bilal Dağdağan, Bitlis ve ilçelerini tanıtma anlamında verimli bir gezi programı olduğuna inandığını belirterek “Hepsi bir birinden değerli olan misafirlerimizi ağırlamaktan son derece memnun kaldık. Daha önce biz de İstanbul’u hiç görmemiş girişimci bayan gurubunu İstanbul gezisine gönderdik. Şimdi de oradan gelenleri misafir ettik. İnşallah bu gezi programı misafirlerimizin bölgeyi tanımasına vesile olur ve daha ardından yatırımların önünü daha da açar” dedi.

BİDEF Başkanı Yaşar İzsiz ise, Bitlis ve ilçelerinin batıdaki en güzel ve gelişmiş şehirlerinden bir eksiğinin olmadığını yapılacak olan yatırım ve tanıtımlarla da ilin daha çok kalkınacağına inandığını ifade ederek,

“Türkiye’nin farklı illerinden 13 dernek federasyonları başkanı ve başkan yardımcıları ile birlikte Bitlis ili ve ilçelerinde kültür, turizm ve yatırım amaçlı gezi programı gerçekleştirdik. Program çok güzel ve verimli geçti. Farklı coğrafyalardan buraya gelip burayı gören arkadaşlarımız bölgemizi çok beğendiler ve halkın sıcak ilgileri karşısında memnuniyetliklerini dile getirdiler” dedi.

Tatvan’ın doğal güzelliğine hayran kaldığını belirten İstanbul Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Dinçbal Kal, Bitlis ve Tatvan’da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, yöre halkının sıcak ilgisine ve misafirperverliğine hayran kaldığını, Tatvan ve diğer ilçelerin doğal güzelliğini çok beğendiğini söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT