1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Fen Lisesi’nde Matematik Yarışması Ödül Töreni
Fen Lisesi’nde Matematik Yarışması Ödül Töreni

Fen Lisesi’nde Matematik Yarışması Ödül Töreni

9 Mayıs 2015 tarihinde Malatya Fen Lisesi’nde gerçekleştirilen ve Yeşilyurt ile Battalgazi ilçelerine bağlı ortaokulların 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Matematik Yarışması’nın ödül töreni bugün Ma...

A+A-

9 Mayıs 2015 tarihinde Malatya Fen Lisesi’nde gerçekleştirilen ve Yeşilyurt ile Battalgazi ilçelerine bağlı ortaokulların 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Matematik Yarışması’nın ödül töreni bugün Malatya Fen Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nurcan Berber’in de katıldığı ödül töreninde birinci olan öğrencisi Mustafa Sefa Çiçek’e dizüstü bilgisayar, ikinci olan Orduzu Elmasuyu Ortaokulu öğrencisi Burak Yavuz’a Ipad, üçüncü olan Şeker Ortaokulu öğrencisi Hüseyin Kanadlı’ya ise yarım altın verildi.

Törende konuşan Okul Müdürü Murat Dönmez, “Bu yıl birincisi düzenlenen bu yarışmanın amacının öğrencilerin matematik alanına ilgi duymalarını sağlamak ve ilimizin bu alandaki başarısına katkıda bulunmak” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nurcan Berber ise, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, yarışmanın geleneksel hale getirilmesi temennisinde bulundu.

Ödül töreni, müzik dinletisinin ardından ödüllerin takdim edilmesiyle sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT