1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. NAZİLLİ

  4. FETÖ'nün Nazilli İmamı' nın Cezası Kesildi!
FETÖ'nün Nazilli İmamı' nın Cezası Kesildi!

FETÖ'nün Nazilli İmamı' nın Cezası Kesildi!

Aydın'da yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında hakkında dava açılan, aralarında örgütün sözde "Nazilli imamı"nın da bulunduğu 5 sanığın yargılanmasına devam edildi.

A+A-

MEHMET ÇALIK(AA)-Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesi duruşma salonunda görülen davanın karar duruşmasına tutuklu tutuksuz sanıklar, taraf avukatları ve sanık yakınları katıldı. 

Örgütün gaybubet evlerinde sahte kimlikle yakalanan, bir dönem Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinin de sözde imamlığını yaptığı iddia edilen, sözde Nazilli imamı tutuklu sanık Ali İhsan Koçaşlı hakkındaki suçlamaları reddetti. 

 15 Temmuz darbe girişiminin ardından örgüt faaliyetlerine devam ettiği öne sürülen ve örgütün şifreli haberleşme aracı ByLock'u kullandığı belirlenen Koçaşlı savunmasında,"Ben ilahiyat mezunu biriyim. Din bilgisi olan bir insanım. Genelde konuştuğum insanlar benim bu bilgilerimden dolayı bana bu şekilde "abi" gibi görüntü affetmiş olabilirler. Bu örgütsel anlamda bir "FETÖ abiliği" değildir. 15 Temmuz'dan sonra FETÖ iltisaklı müesseselerde çalıştığım doğrudur. Ben devletim müfettişlerinin denetlediği kurumlarda bulundum. Bu nedenle suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum." dedi. 

Aynı davada yargılanan Koçaşlı'nın eşi tutuksuz sanık Emine Koçaşlı ise hakkındaki iddiaları reddederek beraatını talep etti. 

Sanıklar ve avukatlarının savunmalarını tamamlamasının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanık Ali İhsan Koçaşlı'ya "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 13 yıl 6 ay hapis cezası ve tutukluluk halinin devamına, tutuksuz sanık Emine Koçaşlı'ya 7 yıl 6 ay hapis cezası, diğer tutuksuz sanıklar Ahmet Ergün, Selahattin Kargın ve Halime Başal'ın beraatına karar verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT