1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Fotoğraf Yarışmasının Kazananları Belli Oldu
Fotoğraf Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

Fotoğraf Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek projelerinden biri olan KO-MEK’ te, kursiyerlerin katıldığı “Spor ve Sağlıklı Yaşam” temalı fotoğraf yarışmasını kazananlar belli oldu.Kocaeli Büyükş...

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek projelerinden biri olan KO-MEK’ te, kursiyerlerin katıldığı “Spor ve Sağlıklı Yaşam” temalı fotoğraf yarışmasını kazananlar belli oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları(KO-MEK)’nda düzenlenen yarışmalar birbiri ardına sonuçlanıyor. Daha önce “Spor ve Sağlıklı Yaşam” konulu resim ve “Sağlıklı Mutfaklar Projesi” konulu yemek yarışmalarının kazananları belli olmuştu. Önceki gün de “Spor ve Sağlıklı Yaşam” temalı fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Şube Müdürü Mustafa Cebeci, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ömer Akbaş ile fotoğraf sanatçısı Gülistan İlhan’dan oluşan jüri, birbirlerinden bağımsız olarak puanlama yaptı. En çok puanı alan fotoğraflar dereceye girdi.

Jürinin bir hayli zorlandığı fotoğraf seçmelerinde Mimar Sinan Kurs Merkezi’nden Erkan Baldan birinci olurken, Derince Kurs Merkezi’nden Berk Büyüktemel ikinci, Yahya Kaptan Kurs Merkezi’nden Dilek Adıgüzel de üçüncü oldu.

Fotoğraflarla ilgili bir değerlendirmede bulunan Fotoğraf Sanatçısı Gülistan İlhan, her fotoğrafın profesyonel düzeyde olduğunu belirterek, “Fotoğraflar gerçekten birbirinden güzel. Biz seçerken zorlandık. Bu kurslarda iyi fotoğrafçılar yetiştiğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren kursiyerlerin ödülleri ise 25 Mayıs Pazartesi günü Fuar içi Güneş Sahne’de yapılacak olan KO-MEK Genel Sergi açılışında verilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT