1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Geleceğin Ressamları
Geleceğin Ressamları

Geleceğin Ressamları

Kütahya’nın Simav ilçesinde faaliyet gösteren Cumhuriyet Anadolu Lisesinin 9-10-11 ve 12’nci sınıflarında okuyan öğrencilerin yıl içerisinde yaptıkları 300 dolayındaki birbirinden güzel resimler düzen...

A+A-

Kütahya’nın Simav ilçesinde faaliyet gösteren Cumhuriyet Anadolu Lisesinin 9-10-11 ve 12’nci sınıflarında okuyan öğrencilerin yıl içerisinde yaptıkları 300 dolayındaki birbirinden güzel resimler düzenlenen sade bir törenle okulun koridorunda vatandaşların beğenisine sunuldu.

Serginin açılış kurdelesini Okul Müdürü Mehmet Kemal Gündüz ile birlikte kesen Simav İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Atalay, meslek yaşamında böylesine güzel bir resim sergisiyle ilk kez karşılaştığını söyledi.

Göz kamaştıran ve her biri paha biçilemeyen eserlerin yer aldığı sergide 300’ün üzerinde tuval üzerine yağlı boya, guat boya, linol baskı, ipli çalışma, alüminyum levha üzerine kabartma çalışması, manzara, hat sanatı, minyatür ve ebru sanatı ile üç boyutlu çalışmaların yer aldığına vurgu yapan okulun 20 yıllık deneyimli branş öğretmeni Nagehan Alçı, “Öğrencilerimle gurur duyuyorum” dedi.

Okul Müdürü Mehmet Kemal Gündüz, serginin bir yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu belirterek, öğrencilerin olağanüstü gayret sarf ettiklerini söyledi.

Gündüz, öğrencilerinin 8 aylık eğitim öğretim dönemi içerisinde elde ettikleri bilgi ve becerileri somutlaştırarak birer ürün haline getirdikleri bu serginin açılışını yapmaktan onur duyduklarını ifade etti.

Serginin açılışında emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Gündüz, öğrencilerin el emeği göz nuru dökerek yıl içerisinde yaptıkları resim çalışmalarının yer aldığı serginin ziyaretçiler tarafından beğeni toplamasının kendilerini memnun ettiğini söyledi.

Gündüz ayrıca bu yıl bir ayrıcalık yaparak öğrencilerin yaptıkları eserleri sergi sonunda evlerine götürebileceklerini kaydetti.

Sergide en fazla ilgiyi 11-B sınıfı öğrencilerinden Pınar Sakallı, Aleyna Altaş ile Esra Kaya’nın çizdiği resimler gördü.

Branş öğretmeni Nagehan Alçı, bu üç öğrencinin, çizdiği resimlerle geleceğin ressamları olabileceğini şimdiden kanıtladıklarını kaydetti.

Sergi 15 Mayıs 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar gezilebilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT