1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Genç Satranççılar Balçova’da Buluştu
Genç Satranççılar Balçova’da Buluştu

Genç Satranççılar Balçova’da Buluştu

İzmir’in Balçova ilçesinde düzenlenen 19 Mayıs Ulusal Satranç Turnuvası tamamlandı.19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Balçova Belediyesi ve Türkiye Satranç Fede...

A+A-

İzmir’in Balçova ilçesinde düzenlenen 19 Mayıs Ulusal Satranç Turnuvası tamamlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Balçova Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Balçova İlçe Temsilciliği tarafından bu yıl düzenlenmeye başlanan Balçova 19 Mayıs Ulusal Satranç Turnuvası tamamlandı. Hafta sonunda Balçova Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen ve İzmir, Aydın, Çanakkale, Manisa, Balıkesir, Denizli illerinden toplam 300 yarışmacının katıldığı turnuva büyük bir mücadeleye sahne oldu. 7-14 yaş arasında çocukların dört farklı kategoride yarıştığı turnuva sonunda dereceye giren yarışmacılara kupa ve madalyaların yanı sıra bisiklet, bilgisayar, satranç saati, satranç takımı hediye edildi.

Müsabakalar sonunda dereceye giren yarışmacılara meclis üyeleri ile birlikte ödüllerini ve madalyalarını Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya verdi. Çalkaya ödül töreninde yaptığı konuşmada, "Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Günümüz rekabetçi ortamında hem ülkemizi hem de çocuklarımızın başarılı olmalarını sağlayacaksak, doğru düşünmeyi sağlayacak her etkinliğe destek vermeliyiz. Biz destek veriyoruz. Sizlerin de destek vererek çocuklarınızı getirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT