1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Gıda Dedektifleri Minikler Sertifikalarını Aldı
Gıda Dedektifleri Minikler Sertifikalarını Aldı

Gıda Dedektifleri Minikler Sertifikalarını Aldı

Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Gıda Güvenliği Derneği işbirliği ile 23 Mart 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen “Gıda Dedektifi” eğitimine İstiklal İlkokulu, Dumlupınar İlkoku...

A+A-

Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Gıda Güvenliği Derneği işbirliği ile 23 Mart 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen “Gıda Dedektifi” eğitimine İstiklal İlkokulu, Dumlupınar İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Tunalı İlkokulu ve Çamlıca Ticaret Odası İlkokulu katıldı.

Tepebaşı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim sonrasında uygulama eğitim de alan öğrenciler, 1 aylık süreçte kendilerine verilen pazar yeri, market, restoran ve kantin denetimlerini gerçekleştirerek, Gıda Dedektifi eğitim sürecini tamamladılar. Gıda Dedektifi denetimlerini gerçekleştiren 5 Okuldan 50 öğrenci ve öğretmenlere, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri tarafından okullara yapılan ziyarette sertifikaları verildi.

Bu sene gıda dedektifi olma hakkını kazanan öğrenciler tarafından 250 kantin, 250 restoran-lokanta, 250 market-bakkal, 250 pazar yeri denetimi olmak üzere toplamda 1000 denetim gerçekleştirildiğini belirten yetkililer, bu denetimlerin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından kayda alınarak ilerleyen günlerde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Alo Gıda 174 talep-şikâyet hattına bildirilerek değerlendirilmesinin sağlanacağını söylediler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT