1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. GKV Ortaokulu’nda Sağlıklı Beslenme Konferansı
GKV Ortaokulu’nda Sağlıklı Beslenme Konferansı

GKV Ortaokulu’nda Sağlıklı Beslenme Konferansı

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu öğrencilerine Uzman Diyetisyen Yeşim İşgüzar tarafından “Sağlıklı Beslenme” konulu konferans verildi.Uzman Diyetisyen Yeşim İşgüzar söyleşisinde öğrencilere sağlık...

A+A-

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu öğrencilerine Uzman Diyetisyen Yeşim İşgüzar tarafından “Sağlıklı Beslenme” konulu konferans verildi.

Uzman Diyetisyen Yeşim İşgüzar söyleşisinde öğrencilere sağlıklı beslenmenin önemini anlatırken, sağlıklı besinler tüketerek bir insanın alması gereken günlük kalori miktarından, dengeli ve düzenli beslenmeyen çocukların ileri ki yaşlarda yakalanabilecekleri hastalıklardan bahsederek yeterli ve dengeli beslenmenin; bireyin yaşına, cinsiyetine, fiziksel aktivesine ve özel sağlık durumuna göre ihtiyacı olan besin ögelerinin yeterli ve dengeli bir şekilde vücuda alınması gerektiğini sözlerine ekledi. Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Yeşim İşgüzar, öğrencilere mevsimine göre meyve ve sebzelerin tüketilmesi gerektiğini ifade ederek, “Küçük yaşta sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanarak vücudunuzun doğal besin kaynaklarından alması gereken gıdaları alarak gelecek yaşamlarınızda da sağlıklı olmanın temelini atmış olursunuz. Her mevsimin kendisine has sebze ve meyveleri var. Tabiat bunları bizlere bonkörce sunuyor. Katkılı maddeler yerine doğal besin kaynaklarından istifade etmeniz her zaman sağlıklı ve kuralı beslenmenizi sağlar” dedi.

Söyleşinin sonunda öğrencilerle sohbet eden Uzman Diyetisyen Yeşim İşgüzar’a günün anısına bir plaket verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT