1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Gümüşhane’de Maden Firmalarına Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi Verildi
Gümüşhane’de Maden Firmalarına Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi Verildi

Gümüşhane’de Maden Firmalarına Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi Verildi

Gümüşhane’de Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü modül eğitimleri kapsamında Gümüşhane ve Trabzon’da faaliyet gösteren özel maden şirketi personeline 4 gün süren Ambulans Sürüş Tek...

A+A-

Gümüşhane’de Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü modül eğitimleri kapsamında Gümüşhane ve Trabzon’da faaliyet gösteren özel maden şirketi personeline 4 gün süren Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) verildi.

Köse Havaalanında 5-8 Mayıs tarihlerinde toplam 21 personelin katılımı ile gerçekleştirilen eğitimin yönetimini Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Alptekin Giresunlu, koordinatörlüğünü ise Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü’nden Paramedik Davut Çolak gerçekleştirdi.

Toplam 4 günlük eğitim kapsamında kursiyerlere 1 gün teorik olarak araç mekaniği, araç bakımı ve temizliği, sürüş hazırlıkları, araç güvenlik sistemleri, ambulanslarda hız problemleri, araç kontrolü, geçiş üstünlüğü, virajlar, solama kuralları, trafikteki özel durumlar, ambulanslarda siren kullanımı - ambulans kazaları, 3 gün uygulamalı eğitim de ise dokuma egzersizi, t-sokak, günlük bakım, paralel park, şerit değiştirme, akü takviye, panik fren, kontrollü fren, stepne değiştirme, kaçamak manevra, ileri slalom, kar zinciri eğitimleri verildi.

Sertifika töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Ağar, yapılan eğitimin önemine vurgu yaparak, “İlimizde hizmet verdiğimiz coğrafyanın zor ve engebeli olması ve artan nüfusla birlikte trafikte de artış olması sebebiyle ambulans kullanan personellere teorik ve uygulamalı olarak iki aşamalı verilen eğitim sayesinde ambulans sürücülerimizin hem eksikliklerini gidermek hem de bilgilerini tazeleyerek ambulans ile taşınan hastalarımıza güvenli hizmet vermeyi, ambulans kazalarını en aza indirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Ağar, eğitim süresince destek olan Köse Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığına, Halk Sağlığı Müdürlüğüne, Köse İlçe Hastanesi Başhekimliğine, kursa katılan eğitmen ve kursiyerlere teşekkür etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT