1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Gürün’de Çocuk Şenliği Yapıldı
Gürün’de Çocuk Şenliği Yapıldı

Gürün’de Çocuk Şenliği Yapıldı

Gürün Birleştirilmiş Sınıflı İlkokullar arası ‘Kültür Sanat ve Edebiyat Etkinlikleri Mutluluklarımızı Birleştirelim’ projesi kapsamında çocuk şenliği yapıldı.Gürün Öğretmenevi Salonu’nda ilçede buluna...

A+A-

Gürün Birleştirilmiş Sınıflı İlkokullar arası ‘Kültür Sanat ve Edebiyat Etkinlikleri Mutluluklarımızı Birleştirelim’ projesi kapsamında çocuk şenliği yapıldı.

Gürün Öğretmenevi Salonu’nda ilçede bulunan 11 birleştirilmiş ilkokul öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen çocuk şenliği saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Şenliğe Kaymakam Fatih Özdemir, Akıncılar Kaymakamı Yaşar Kemal Yılmaz, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Şenlikte Gürün Yatılı Ortaokulu tarafından zeybek gösterisi yapıldı. Daha sonra genel kültür ve yetenek yarışması gerçekleştirildi. Yarışma sonucunda Yeşildere İlkokulu birinci, Kavak İlkokulu ikinci, İncesu ilkokulu da üçüncü oldu. Şenlik kapsamında daha sonra hızlı ve anlamlı okuma yarışmasına geçildi. Yarışma sonunda Karadoruk İlkokulu’ndan Elif Nalbant birinci oldu.

Hızlı ve anlamlı okuma yarışmasının ardından Anneler Günü’nü konu alan mektup yazma yarışması yapıldı. Kavak İlkokulundan Nehir Salık yarışmada birinci oldu.

Şenlik kapsamında model uçak gösterisi ve resim yapma yarışması düzenlendi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT