1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Hayme Ana Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Anneler Günü Programı
Hayme Ana Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Anneler Günü Programı

Hayme Ana Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Anneler Günü Programı

Bilecik Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “Anneler Günü” programı düzenlendi.Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen programa Bilecik Valisi Ahmet H...

A+A-

Bilecik Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “Anneler Günü” programı düzenlendi.

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen programa Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayır’ın eşi Münevver Nayır, 2. Jandarma Eğitim ve Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç’un eşi, Nesrin Koç, Bilecik Vali Yardımcısı Metin Çınar’ın eşi Saliha Çınar, Bilecik İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş’ın eşi Emine Bektaş, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, Öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Düzenlenen programda açılış konuşmasını yapan Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Meryem Avcu, kadınlara bahşedilen en önemli meziyetlerin başında anneliğin geldiğini ve anne olabilmenin, annelik yapabilmenin meziyetle donatılmanın e kadar güzel bir duygu olduğunu belirtti. Avcu, ”Bunu da en iyi anlayan şüphesiz annelerdir. Anneler, ailenin temel direği ve toplumun da geleceğidir. Sağlam bir toplum ancak temelleri sağlam atılmış aile yapısı ile mümkündür. Anadilimizin ilk öğreticileri onlardır, onlar hayatı bize tanıtanlardır. Bu anlamda ilk annelerimiz öğretmenlerimizdir. Bizim onlardan öğreneceklerimiz hayat boyu devam eder. Hayatımıza ait güzelliklerin başında hep annelerimizin bize öğrettikleri ve bizim için yaptıkları gelir” dedi.

“BİZLER GELECEĞİN ANNELERİNİ YETİŞTİRMENİN VERMİŞ OLDUĞU MANEVİ SORUMLULUĞUN BİLİNCİNDEYİZ”

Meryem Avcu, konuşmasının devamında, Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak kız öğrencilerin eğitim gördüğü okulda geleceğin annelerini yetiştirmenin vermiş olduğu manevi sorumluluğun bilincinde olduklarını belirtti. Avcu,” Bizlere emanet edilen kızlarımıza manevi yönden ne kadar donanımlı bir eğitim verebilirsek gelecek nesillere bir o kadar da güçlü temeller atmış oluruz. Gençlerimizin geleceğimizin tohumlarıdır. Görev yaptığımız bu topraklarda yeşermiş olan ve dünyanın dört bir yanına insanlığı, adaleti, medeniyeti götürmüş olan atalarımızı Ertuğrulları, Yavuzları, Ak Şemseddinleri, Fatihleri, Atatürkleri bizim annelerimiz yetiştirmiştir. Bizler manevi değerli olan topraklarda yaşayan hizmet verenler olarak atalarımıza layık anneler olmaya ve onlara layık geleceğin annelerini yetiştirmeye çalışacağız. Bizim için bütün zorluklara göğüs geren annelerimizi, yılın bir gününe sığdırdığımız “Anneler Günü ”nü kutlamanın ötesinde aslında yılın her günü onların hayır duasını almak, elimizden geldiğince onların gönüllerini hoş tutmaya çalışmak en büyük görevimiz olmalıdır” dedi.

Bilecik Vali Yardımcısı Mustafa Güney ise, Vali Ahmet Hamdi Nayır’ın başka bir programı olduğu için kutlamaya katılamadığını, selamlarını ilettiklerini ve tüm annelerin Anneler gününü kutladığını belirtti.

Konuşmaların ardından Anneler Gününe yönelik yapılan mektup yazma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ve İl genelinde ilkokullar arasında düzenlenen Benim Annem Süper isimli resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyeler verildi.

Program, Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kız öğrencilerin hazırlamış olduğu oratoryo ve protokol eşlerinin öğrencilerin hazırladığı sergiyi gezmesiyle sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT