1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Helvadere’de Hıdırellez Coşkusu
Helvadere’de Hıdırellez Coşkusu

Helvadere’de Hıdırellez Coşkusu

Aksaray’ın Helvadere Beldesinde, her yıl geleneksel olarak kutlanan Hıdırellez ve Hasandağı Şenliklerinin bu yıl 10’uncusu düzenlendi.Vali Şeref Ataklı, eşi Adile Ataklı, Belediye Başkanı Haluk Şahin...

A+A-

Aksaray’ın Helvadere Beldesinde, her yıl geleneksel olarak kutlanan Hıdırellez ve Hasandağı Şenliklerinin bu yıl 10’uncusu düzenlendi.

Vali Şeref Ataklı, eşi Adile Ataklı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Belde Belediye Başkanları ve Hasandağ yöresi köy ve kasaba halkının katıldığı Hıdırellez Bahar Şenliğinde Başkan Yazgı halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Anneler günü nedeniyle Helvadere Beldesinde seçilen yılın annesinin elini öpen Başkan Yazgı, platformda kendisini alkışlayan halkı karanfillerle selamladı.

Helvadere Belediyesi’nin organize ettiği ve belde sınırları içinde kurulan alanda kutlanan Hıdırellez ve Hasandağı Bahar Şenliği birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Çuval giyme yarışması ve yumurta yarışması ile başlayan gösterilerde öğrencilerin skeçler ve gösteri ile devam etti.

Helvadere Belde Başkanı Hasan Hüseyin Akyol, selamlama konuşması yaparken Hıdırellez programı eğlencesinde yapılacak etkinleri açıkladı. Belde Başkanı Akyol, kendisine her konuda yardımcı olan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya ve Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz İlhan’a teşekkür plaketi taktim etti.

Vali Şeref Ataklı, Helvadere Hıdırellez Şenliğini daha önce duyduğunu ancak ilk defa katılma fırsatı yakaladığını belirtti. Helvadere Belediyesi tarafından hazırlanan yemek katılımcılara ikram edilirken şenliğe katılanlarda Hasandağı eteklerine yerleşip piknik yaparak günün tadını çıkardı.

Vali şeref Ataklı, eşi Adile Ataklı ile Başkan Yazgı, Helvadere Belediyesi tarafından belirlenen yılın annesinin elini öperek herkesin Anneler Gününü kutladı. Halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Yazgı, Belde Başkanı Hüseyin Akyol ile birlikte halkı karanfil ve güllerle selamladı.

Ses sanatçısı Taner Olgun ve Mine Gez konseri Hasandağı şenliklerine renk kattı. Hıdırellez kutlamaya gelenler oyun havaları eşliğinde platformda çiftetelli ile gönüllerince eğlendiler. Şenliğe katılan Başkan Yazgı ve Belde Başkanları platforma çıkarak halkın eğlencesine ortak oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT