1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Her Fiyata Patates
Her Fiyata Patates

Her Fiyata Patates

Türkiye’de fiyatı tarlada 1 lira, pazarda 5 lira olduğu için tartışma konusu olan patates, Adana’da 50 kuruştan 3 liraya kadar değişen fiyatlarla satılıyor.Adana’da patates hasadının başlamasıyla birl...

A+A-

Türkiye’de fiyatı tarlada 1 lira, pazarda 5 lira olduğu için tartışma konusu olan patates, Adana’da 50 kuruştan 3 liraya kadar değişen fiyatlarla satılıyor.

Adana’da patates hasadının başlamasıyla birlikte patatesin fiyatı düşse de İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde pazar ve marketlerde hala patatesin kilosu 5 liradan satılmaya devam ediyor. Tarlada üreticinin fiyatı 1 liraya kadar düşürdüğü patates, Adana’da ise 50 kuruştan başlayıp 3 liraya kadar değişen fiyatlarla satılıyor.

Pazarcı esnafı, patatesin fiyatının birkaç ay içinde iyice düşeceğini söyledi. Pazar alışverişi yapan tüketici ise, fiyatların hala yüksek olmasından şikayet ederek, "Patates en çok aldığımız sebzenin başında geliyor. Patatesi birçok yemekte kullanabiliyoruz. Bu nedenle daha ucuz olması gerekiyor" dediler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT