1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Hilvan’da Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi
Hilvan’da Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi

Hilvan’da Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi

Hilvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2014-2015 eğitim-öğretim yılı sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ödül töreni, Hilvan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.Hilv...

A+A-

Hilvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2014-2015 eğitim-öğretim yılı sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ödül töreni, Hilvan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Hilvan Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı İdris Neşe’nin sunumuyla gerçekleştirilen program, İlçe Öğrenci Meclisi Başkanı İsmail Şingün’ün konuşmasıyla başladı. Daha sonra kürsüye gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) “İlim öğrenmek, Müslüman her kadın ve erkeğe farzdır” düsturundan hareketle akademik başarıya daha çok önem vermemiz gerektiğini vurguladı. Turgut, öğrencilerin akademik başarısının sosyal ve sportif faaliyetlere katılımları ve bu faaliyetlerdeki başarısı ile doğru orantılı olduğunu hatırlattı. İlçe Kaymakamı Ahmet Özay ise, emeği geçenlere teşekkür etti. Özay, ilçedeki başarıları yeterli görmememiz gerektiğini belirterek, öğretmen ve öğrencilere hedef gösterdi. Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler arası futbol, voleybol, atletizm, satranç ve bilgi yarışması dallarında derece girenlere ödül verildi. Ayrıca Şanlıurfa liseler arası güzel Kur’an-ı Kerim okuma yarışmasında birinci olan Hilvan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve TÜBİTAK Ortaöğretim Kurumları Proje yarışmasında bölge genelinde dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamı Ahmet Özay ve protokol üyeleri tarafından verildi. Öğrencilere verilen ödül ve plaket takdiminin ardından, program toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT