1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Hisarcık’ta Kitap Okuma, Anlama Ve Yorumlama Yarışması İlçe Finali Sınavı Yapıldı
Hisarcık’ta Kitap Okuma, Anlama Ve Yorumlama Yarışması İlçe Finali Sınavı Yapıldı

Hisarcık’ta Kitap Okuma, Anlama Ve Yorumlama Yarışması İlçe Finali Sınavı Yapıldı

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce İlk, orta ve liselerde öğrenim gören öğrenciler ile velileri kitap okumaya olan ilgisini artırmak, okuduğu kitabı anlama ve yorumlama sevi...

A+A-

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce İlk, orta ve liselerde öğrenim gören öğrenciler ile velileri kitap okumaya olan ilgisini artırmak, okuduğu kitabı anlama ve yorumlama seviyesini görmesini sağlamak amacıyla ilk, orta, lise, öğrencileri ile velilere yönelik düzenlenen “Kitap Okuma, Anlama ve Yorumlama” yarışması çerçevesinde ilkokullar arası 2,3 ve 4. Sınıf öğrencilerinin katıldığı ilçe finali sınavları Atatürk İlkokulunda yapıldı.

Okullarındaki elemeler sonucunda ilçe finallerine katılmaya hak kazanan 80 öğrenciye Atatürk İlkokulu Müdür Yardımcısı Pelin Solak başkanlığında, Demet Bozkurt, Deniz Karayiyen, Gökhan Yenilmez, İlknur Kaya, Yakup Sevinç ve Serkan Hancı isimli öğretmelerden oluşan komisyon tarafından 2. Sınıf öğrencilerine okudukları 7 kitaptan, 3 ve 4. Sınıf öğrencilerine okudukları 9 kitaptan belirlenen 50 soru soruldu ve 1 saat süre verildi. İlçe Finali sınavı sonuçları sonunda ilk 10’a giren öğrencilere 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Geçlik ve Spor Bayramı’nda çeşitli hediyeler verilecek.(MA-EFE)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT