1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. İçişleri Eski Bakanı Ala’dan Din Görevlilerine Ziyaret
İçişleri Eski Bakanı Ala’dan Din Görevlilerine Ziyaret

İçişleri Eski Bakanı Ala’dan Din Görevlilerine Ziyaret

İçişleri eski Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Adayı Efkan Ala, Din Görevlileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine beraberindeki heyet ile birlikte ziyarette bulundu.AK Parti İl başkanı Fatih Y...

A+A-

İçişleri eski Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Adayı Efkan Ala, Din Görevlileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine beraberindeki heyet ile birlikte ziyarette bulundu.

AK Parti İl başkanı Fatih Yeşilyurt, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’un da katıldığı ziyarette Erzurum din görevlileri başkanı ve Lalapaşa Camii imam hatibi Emrullah Kaçar, din görevlilerin başlıca problemlerini Ala’ya aktardı.

Erzurum’da görev yapan din görevlileri derneklerinin binasının yılı dolması nedeniyle mağdur olmamak için kira kontratının uzatılması talebini olumlu karşılayan Yakutiye Belediye Başkanı Korkut, yapılabilecek en uzun süre binanın din görevlileri derneğine kiralanarak tahsis edileceği müjdesini verdi.

DİN GÖREVLİLERİ İÇİN TOKİ

Dernek Başkanı Emrullah Kaçar, Din Görevlileri Derneği, Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ ortaklığı ile hayata geçirilmesi planlanan proje için şunları söyledi. “ Kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımız burada olmasa da sizlerin huzurunda kendilerine teşekkür etmek isterim. Bizler imamlar olarak başkanımıza TOKİ yapması hususunda talepte bulunduk. Kendisi bu tekliften ziyade memnun olduğunu belirtti ve çalışmalar başladı şu ana kadar 700 kişi talepte bulunmuştur. En kısa zamanda hayırlı haberler alacağımızı umuyor bu konu için özellikle Mehmet Sekmen beye din görevlileri adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT