1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. İçmesuyu Arıtma Tesisi Geliyor
İçmesuyu Arıtma Tesisi Geliyor

İçmesuyu Arıtma Tesisi Geliyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu ve Kocaali için yeni bir içmesuyu müjdesi daha verdi. Yeni yasayla hizmet alanına dahil olan Karasu ve Kocaali için altyapı ve içmesuyu yatırım...

A+A-

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu ve Kocaali için yeni bir içmesuyu müjdesi daha verdi. Yeni yasayla hizmet alanına dahil olan Karasu ve Kocaali için altyapı ve içmesuyu yatırımlarını sürdüren Büyükşehir, şimdi de bu ilçelere ortak içmesuyu arıtma tesisi inşa ediyor. Projenin ihalesinin 28 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirileceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Kocaali ilçemizde yaklaşık 120 kilometrelik altyapı çalışmamız sürüyor. Bir yandan da Karasu ilçemizde Atıksu Arıtma Tesisi inşa ediyoruz. Hamdolsun gelecek nüfus projeksiyonuna göre projelendirdiğimiz çalışmalarımıza bir yenisini daha ekliyoruz. Karasu ve Kocaali’miz içmesuyu arıtma tesisine kavuşuyor” diye konuştu.

Başkan Toçoğlu, “Mühendislerimiz bölgede çalışmalarını tamamladı. İnşallah 28 Mayıs Perşembe günü Karasu-Kocaali Ortak İçmesuyu Arıtma Tesisimizin ihalesine çıkacağız. Şerbetpınarı’nda inşa edeceğimiz, ilçelerimizin gelecek nüfus projeksiyonuna göre hazırladığımız bu proje ile sağlıklı içmesuyu kesintisiz bir şekilde hemşerilerimize ulaşmaya devam edecek. İçmesuyunda kış aylarında yaşanan bulanma sorununa da kesin çözüm getirilmiş olacak. Yeni yatırımımız ilçelerimize hayırlı olsun. Şehrimizin kuzeyi için yeni projelerimiz de olacak. Çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT