1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İnanılmaz Olay:Çocuğun vücudu taşa dönüşüyor
İnanılmaz Olay:Çocuğun vücudu taşa dönüşüyor

İnanılmaz Olay:Çocuğun vücudu taşa dönüşüyor

Bangladeş'te yaşayan sekiz yaşında ki Mehendi Hassan isimli çocuk yaşadığı nadir görülen akut deri hastalığından dolayı vücudu yavaş yavaş taşa dönüyor.

A+A-
Nadir Görülen Deri Hastalığına Sahip Çocuk Günden Güne 'Taşa' Dönüşüyor

Bangladeş'te eşine az rastlanır bir hastalığa sahip olan sekiz yaşındaki Mehendi Hassan, görenleri şaşkına çeviriyor. Vücudu pul pul olan ve taş gibi sertleşen çocuk, bir şeye dokunduğunda acı çekiyor.

HAYATINI EVDE GEÇİRİYOR

Sekiz yaşındaki çocuk, kendisini görenleri korkuttuğu ve herhangi bir şeye dokunduğu zaman acı çektiği için hayatının tümünü evde geçirmek zorunda kalıyor. Kendisini taşa çeviren hastalığından dolayı toplum tarafından dışlanıyor.


YÜRÜMEKTE GÜÇLÜK ÇEKİYOR

Yüzü normal görülen çocuğun vücudnun diğer kısımlarında pullanmalar oluyor ve çocuk bu yüzden yürümekte veya herhangi bir şeye dokunmakta güçlük çekiyor. Etrafındaki herkesin hatta büyük annesinin bile tiksindiği çocuğun annesi develete hastalığın tedavisi için çağrıda bulunuyor.


İLAÇLAR ÇARE OLMADI

Anne çocuğunun 12 günlük iken vucudunda bazı yaralar gördüklerini ve bu yaraların sivrisinek sokmasından dolayı oluştuğunu düşündükleri için pek umursamadıklarını söyledi. Zamanla bu yaralar çocuğun vücudunun büyük bölümünü sarmaya başlaması üzerine ebeveynleri, oğullarını doktora götürdü. Ama tüm ilaçlar denenmesine rağmen çocuğun hastalığına bir çare bulunamadı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT