1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. İNCİRLİOVA

  4. İncirliova Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı yapıldı
İncirliova Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı yapıldı

İncirliova Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı yapıldı

İncirliova Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen meclis toplantısında 7 gündem maddesinin yanı sıra 4 tane de gündem dışı madde görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandı.

A+A-

Acarlar Mahallesi’nde yıllar önce yapımına başlanılan ancak bir türlü tamamlanamayan Kapalı Pazaryeri’nin tamamlanması, Cumhuriyet Mahallesi’ne semt pazarının kurulması, Kurtuluş Mahallesi Belediye Hizmet Alanı (Eski su deposu) olarak geçen arazi üzerinde geçici açık hava düğün salonu ve dinlenme tesisinin yapılması, İncirliova’da Kültür Mantar Yetiştiriciliğinin cazip hale getirilmesi için müteşebbislere destek olunması gibi birçok önemli kararın alındığı belediye meclisinde ayrıca geçtiğimiz ay Ege Üniversitesi’nde terör örgütü sempatizanları tarafından Şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin de Hürriyet Mahallesi’nde yapımı devam eden çocuk oyun parkı ve dinlenme tesislerine verilmesi oy birliğiyle karara bağlandı.

ÇAKIROĞLU İSMİ İNCİRLİOVA’DA YAŞATILACAK

Geçtiğimiz Şubat Ay’ında Ege Üniversitesi’nde çıkan olaylar sonrası terör örgütü sempatizanları tarafından bıçaklanarak şehit edilen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismin İncirliova’da yaşatılacak.

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale’nin gündem maddeleri dışında meclis oturumuna getirdiği “Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin Hürriyet Mahallesi’nde yapımı devam eden çocuk oyun parkı ve dinlenme tesislerine verilmesine ilişkin” önerisi meclis üyeleri tarafından da takdirle karşılanarak oy birliğiyle kabul edildi.

Konuya ilişkin bir açıklamada bulunan Başkan Kale; “Ailelerimiz gözlerinden bile sakındıkları evlatlarını vatanına milletine bağlı birer birey olup hizmet etsinler diye üniversitelere gönderim okutuyorlar. İşte bu gençlerimizden biri de çıkan olaylar sonrasında terör örgütü sempatizanları tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimizdir. Vefatı sonrası yüreğimiz çok buruk, bazen kelimeler kifayetsiz kalabiliyor. Bu noktada ben sevgili kardeşimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine bir kez daha başsağlığı diliyorum. Ruhu şad Mekanı cennet olsun. Allah kimsenin başına böyle bir acı vermesin. Bu acının tekrarını bir daha kimseye yaşatmasın. Temennim odur ki; bu son olsun. Bizler de bu duygu ve düşüncelerle gençlerimize örnek olacak olan şehit kardeşimizin ismini İncirliova’da yaşatılmasını uygun bulduk. Meclise getirdiğimiz bu gündem dışı öneriye destek veren tüm meclis üyesi arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ACARLAR KAPALI PAZAR YERİ MECLİSTEN GEÇTİ

Acarlar Mahallesi’nde yıllar önce yapımı başlatılan ancak tamamlanamayarak atıl bir halde bulunan Acarlar Pazar Yeri’nin tamamlanmasına ilişkin olarak Belediye Meclisi’nde yapılan görüşmeler oy birliğiyle kabul edildi. Söz konusu Pazar yerinin yapımına önümüzdeki haftalarda başlanılacağını dile getiren Başkan Kale; “Acarlar Kapalı Pazar Yerini tamamlamamızla birlikte şuna semt pazarının kurulduğu alan üzerinde de modern bir meydan projesini de hayata geçireceğiz. Böylece Acarlar Mahalle’mizdeki vatandaşlarımıza yönelik önemli iki hizmeti de gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

KURTULUŞ MAHALLESİ’NE DÜĞÜN SALONU

İncirliova İstasyon Üstü Kurtuluş Mahallesi’nde bulunan mülkiyeti İncirliova Belediyesi’ne ait olan yaklaşık üç dönümlük arazi üzerine geçici açık hava düğün salonu çocuk oyun parkı ve dinlenme tesislerinin yapımına ilişkin gündem maddesi de oy birliğiyle kabul edildi. Eski su deposu olarak da bilinen belediye hizmet alanının bulunduğu arazi üzerinde yapımına başlanılacak tesislere ilişkin meclis üyelerine bilgi veren Başkan Kale; “Her mahallemize hizmet etmek boynumuzun borcudur. Kurtuluş Mahallesi’nde atıl bir vaziyette bulunan belediye hizmet alanımız üzerinde modern bir proje çizerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Buranın yapılmasıyla birlikte çok önemli sosyal etkinliklerin de yapılacağı bir tesisi ilçemize kazandırmış bulunacağız” dedi.

CUMHURİYET’E PAZAR KURULACAK

İncirliova’nın en büyük mahallelerinden olan ve mahalle sakinlerinden gelen imzalı talepler doğrultusunda geçtiğim ay meclis gündemine getirilen “Cumhuriyet Mahallesi’ne semt pazarı kurulmasına ilişkin” komisyon raporları oy birliğiyle kabul edildi. İlgili komisyon tarafından yapılan incelemeler sonrasında Pazar günleri Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Lozan Caddesi üzerinde semt kurulması kararı alınarak çalışmaların önümüzdeki günlerde başlatılacağı açıklandı.

İncirliova Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı yapıldı

İncirliova Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı yapıldı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT