1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. İsmail Zehir: Hemşireler Büyük Bir Özveriyle Çalışıyor
İsmail Zehir: Hemşireler Büyük Bir Özveriyle Çalışıyor

İsmail Zehir: Hemşireler Büyük Bir Özveriyle Çalışıyor

Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. İsmail Zehir, hemşirelerin görevlerini büyük bir özveriyle yaptıklarını dile getirdi.Hemşire kelimesinin ’kız kardeş’ anlamına geldiğini belirten Z...

A+A-

Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. İsmail Zehir, hemşirelerin görevlerini büyük bir özveriyle yaptıklarını dile getirdi.

Hemşire kelimesinin ’kız kardeş’ anlamına geldiğini belirten Zehir, "Hemşire sevgi, şefkat ve merhametle sundukları hizmetin neticesi, toplumumuz böylesine yakın görmektedir bu kutsal mesleğin mensuplarını. Gece ve gündüz demeden her daim görevleri başındadırlar. Üstelik kendi çocuklarından, ailesinden ayrıdır çoğu gece. Ailesinden önce mesai arkadaşları ve hastaları ile kutlarlar çoğu bayramı. Savaşta Mehmetçik ile birlikte cephede, deprem gibi afetlerde çadır hastanesinde, kazalarda ambulansta çıkarlar karşımıza.Hastalıkla, acı ile mücadele edilen o çetin günlerde, şifaya vesile olmak için çalışırlar. Hastalarının acısı ile kederlenseler de eksik olmaz yüzlerindeki tebessüm. Onlar metin olmak, hastalarının moral seviyelerini yüksek tutmak zorundadırlar çünkü. Oysa bilmeyiz, göremeyiz çoğumuz bu durumu.Böylesine fedakarlık gerektiren hemşirelerimizin gününü, bir günde kutlamak, elbette mümkün değildir. Hastalarının dillerindeki duadır onların en büyük ödülü elbet. Ancak, hemşirelik mesleğinin hak ettiği değeri alması, bu denli fedakarlığın karşılıksız kalmaması için başta biz sağlık yöneticileri olmak üzere toplumuzun her ferdi gayret etmelidir.Bir sağlık çalışanı olarak, ekip arkadaşı olmakla gurur duyduğum, sağlık camiasının göz bebeği hemşirelerimizin bu günlerini canı-ı gönülden kutlarım" ifadelerini kullandı. (EFE)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT