1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. İstenmeyen Bildirim Mesajlarına Şikayet
İstenmeyen Bildirim Mesajlarına Şikayet

İstenmeyen Bildirim Mesajlarına Şikayet

Eskişehir Ticaret İl Müdür Vekili M. Reşat Bağcı, izin alınmadan gönderilen bilgilendirme mesajları hakkında vatandaşların şikayette bulunabileceğini belirtti.Bağcı, açıklamasında, 6563 sayılı Elektro...

A+A-

Eskişehir Ticaret İl Müdür Vekili M. Reşat Bağcı, izin alınmadan gönderilen bilgilendirme mesajları hakkında vatandaşların şikayette bulunabileceğini belirtti.

Bağcı, açıklamasında, 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un 5 Aralık 2014 tarihli ve 29166 sayılı Resmi Gazete’de yayınlandığını, 1 Mayıs 2015 tarihinde ise yürürlüğe girdiğini açıkladı. Bağcı, “Konuya ilişkin Elektronik Ticarette Sözleşme ve Siparişler Hakkında Yönetmelik henüz çıkmamıştır. Bu nedenle fiziki olarak karşı karşıya gelmeksizin, elektronik ortamda gerçekleştirilen çevrimiçi ticari her türlü faaliyetle ilgili telefon, çağrı merkezi, faks, otomatik arama, akıllı ses kaydedici sistemlerle yapılan iletişimle alakalı olarak izniniz alınmaksızın gelen bilgilendirilmeler ile ilgili şikayetlerinizi adınız, T.C. kimlik numaranız ve iletişim bilgilerinizin yer aldığı dilekçe ile İl Müdürlüğümüze şahsen ya da Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğüne doğrudan yapabilirsiniz” diye belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT