1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kadınlar Taciz Ve Saldırıdan Korunmak İçin Boks Öğreniyor
Kadınlar Taciz Ve Saldırıdan Korunmak İçin Boks Öğreniyor

Kadınlar Taciz Ve Saldırıdan Korunmak İçin Boks Öğreniyor

Adana’da faaliyet gösteren Balamir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı, eski Boks Milli Takım Antrenörü Ercan Balamir, son günlerde kadınların taciz ve saldırıdan korunmak için boks öğrendiklerini söyledi....

A+A-

Adana’da faaliyet gösteren Balamir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı, eski Boks Milli Takım Antrenörü Ercan Balamir, son günlerde kadınların taciz ve saldırıdan korunmak için boks öğrendiklerini söyledi.

Balamir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ercan Balamir, aynı zamanda uzun yıllar Boks Milli Takımı’nda da görev yaptığını, birçok yetenekli sporcuyu milli takıma kazandırdığını belirterek, kadın ve erkek herkesin boks sporuna yoğun ilgi göstermesinin kendini mutlu ettiğini kaydetti. Kadınların özellikle taciz, şiddet ve saldırıdan korunmak için Uzak Doğu sporlarının yanı sıra boksa büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Balamir, “30 yıla yakın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde boks antrenörü olarak görev yaptıktan sonra emekli olarak kendi adımı taşıyan boks kulübü kurdum. Son aylarda özellikle 11 Şubat 2015 tarihinde Mersin’in Tarsus ilçesinde tecavüz girişimine direndiği için bir minibüste öldürülen ve ormanlık alanda yanmış cesedi bulunan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’dan sonra kadınların savunma amaçlı boksa merak sarmaları beni heyecanlandırdı. Kadınlara haftada 1 veya 2 gün özel çok ağır olmayan antrenman vermeye başladım. Önceleri 3-5 kişiydi. Şimdilerde kadınlar komşu ve yakınlarını getirerek bu sayı 50’yi buldu. Kadınlar boks yaparak hem özgüven duygularını geliştiriyor sağlıklı kalıyor, hem de kendilerini savunmayı öğreniyorlar. Bizlere iyi bir çalışma ortamı hazırlayan ve salonu tahsis eden İl Spor Müdürlüğü’ne teşekkür ederim” dedi.

“KADIN PROJESİNDE HEDEF BÜYÜTTÜK”

Adanalı gençlere ve kadınlara daha çok yararlı olmak için kulübün yönetimi çağdaş ve bilgili isimlerle güçlendirdiğini belirten Balamir, “Yönetimde Kadın Doğum Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Cem Yalçınkaya, Uzman Psikolojik Danışman Aygün Uskaner, sanayici iş adamı Nevzat Çetin ve Mehmet Şahin Çetin güçlü isimlerle boks sporunun gelişmesi, milli takımlara yeni yetenekli sporcular kazandırılmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Balamir, boksu “aile sporu” yapmayı hedeflediklerini, daha çok kadına ve öğrenciye boks yaptırmak için kadınlara yönelik hazırladıkları projeyle Avrupa Birliği (AB) hibe programlarına başvuracaklarını ifade ederek, kulübe, boks sporuna ve kent halkına destek olan herkese teşekkür etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT