1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. KARACASU

  4. Karacasu’da Cuma Namazı Nerede Kılınacak?
Karacasu’da Cuma Namazı Nerede Kılınacak?

Karacasu’da Cuma Namazı Nerede Kılınacak?

Karacasu'da 29 Mayıs Cuma günü kılınacak Cuma namazının ilçe pazar yerinde kılınacağı açıklandı.

A+A-


Karacasu’da koronovirüs önlemleri kapsamında 16 Mart tarihinden bu yana cemaatle namaz kılınmasına ara verilen camiler, 29 Mayıs tarihi itibariyle öğle, ikinci ve Cuma namazlarına açılıyor. Öğle, ikindi ve cuma namazlarının avlusu olan camilerde kılınacağı açıklanırken, Karacasu  merkezde katılımın yoğun olacağı düşüncesiyle ilk cuma namazının ilçe pazar yerinde kılınacağı açıklandı.

Cuma namazının Karacasu merkezde yalnızca ilçe pazar yeri, Ataeymir'de okul bahçesi, Bahçeköy, Dandalaz, Dikmen, Esençay ve Çamarası'nda Cami avlusu, Aşağıgörle, Ataköy, Bingeç, Çamköy, Dereköy, Geyre, Güzelbeyli, Işıklar, Karacaören, Nargedik, Palamutçuk, Tepecik, Yaykın, Yazır, Yenice, Yeniköy, Yeşilyurt, Yolaltı ve Yolüstü'nde cemiyet alanında kılacağı bilgisi verildi. Namaza gelecek vatandaşların maskelerini, seccadelerini yanlarında getirmeleri, abdestlerini evlerinde alıp gelmeleri, sosyal mesafeye dikkat etmeleri istendi. Öte yandan sokağa çıkma yasakları bulunan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların kesinlikle namaz kılınacak alanlara alınmayacakları bilgisi verildi.

Camilerin İbadete Açılmasıyla İlgili Açıklama şu şekilde yapıldı:
-29 MAYIS 2020 Cuma günü itibarıyla Camilerimiz ibadete açılacaktır.
-Covid-19 Tedbirleri gereğince Cami Tuvaletleri ve Abdesthaneleri kullanılmayacaktır. (Camilerimize abdestlerimizi alarak gelinmesi gerekmektedir.)
-Öğle ve İkindi Namazları haricinde Camilerimizin iç kısmında namaz kılınmayacaktır.
-Cuma Namazları dışarıda Cemaatle birlikte evden getirdiğimiz seccadelerimiz ile kılınacaktır.

7a03efd5-0b49-483f-bae1-f9e4b84b5351.jpeg

229fcb6c-a59d-4df7-ba9d-87c62c134e78.jpeg

0dce2a55-1ce3-430c-af66-908d37cd1485.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT