1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Karaosmanoğlu: “Yetimi Sevindirirsek, Allah’ta Bizi Sevindirir”
Karaosmanoğlu: “Yetimi Sevindirirsek, Allah’ta Bizi Sevindirir”

Karaosmanoğlu: “Yetimi Sevindirirsek, Allah’ta Bizi Sevindirir”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından “Yetim Dayanışma Gecesi” düzenlendi.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından yetim çocukların yararı...

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından “Yetim Dayanışma Gecesi” düzenlendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından yetim çocukların yararına ”Yetim Dayanışma Gecesi” gerçekleştirildi. Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan etkinliğe Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal ve İHH gönüllüleri katıldı.

Kartepe Belediyesi Çocuk Mehteran Takımı’nın konseriyle başlayan etkinlik, İbrahim Özer tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti, Mehmet Çetin tarafından da ayeti kerimelerin mealiyle devam etti.

Başkan Karaosmanoğlu, yaptığı konuşmada, “Yetimi sevindirirsek Allah da bizi sevindirir. Benim yardımda bulunduğum yetim sayısını 41’e çıkarın. Yardım dernekleri bizi rabbimizin rızasına götürecek kurumlardır.Yetim gülerse dünya güler. Kendisi de yetim olan bir peygamberin ümmeti olarak, yetimler Peygamber efendimizin bize bıraktığı emanetlerdir. Onları korumak, kollamak iyi bir gelecek sağlamak bizlerin vazifesidir” şeklinde konuştu.

Başkan Karaosmanoğlu İHH yararına kurulan stantları dolaşarak, gönüllülerle fotoğraf çektirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT