1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Klasik Müzik Tutkunları Tarsus’ta Buluştu
Klasik Müzik Tutkunları Tarsus’ta Buluştu

Klasik Müzik Tutkunları Tarsus’ta Buluştu

Klasik müzik tutkunları Mersin’in Tarsus ilçesinde bulunan St. Paul Müzesi’nde buluştular.14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında St. Paul Müzesi’nde ‘Dünyanın Yerel Müziği’ sahne aldı. Ünl...

A+A-

Klasik müzik tutkunları Mersin’in Tarsus ilçesinde bulunan St. Paul Müzesi’nde buluştular.

14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında St. Paul Müzesi’nde ‘Dünyanın Yerel Müziği’ sahne aldı. Ünlü virtüözler, dünyanın yerel müziği ile klasik müzik seven Tarsusluları büyülediler.

Program sonunda ayakta alkışlanan sanatçılar, yoğun istek üzerine 3 ayrı parça seslendirirken, ‘Ger Gör Beni Aşk Neyledi’ parçasında izleyiciler de eşlik etti.

Sanatçıları tebrik eden Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, çok güzel akşam yaşadıklarını söyledi. Can, “Bu festival insanları bir araya getiriyor, birbirine yaklaştırıyor, kaynaştırıyor, kendi değerlerine sahip çıkma anlayışını da geliştiriyor. Böyle bir festival olmasaydı belki bir çoğunuz bu mekanı göremeyecektiniz. Tarsus, her dönemde cazibe merkezi olmuş, her dalda olduğu gibi sanatta da başarılarla dolu bir kenttir. Geçmişi 10 bin yıl öncesine dayanan dünyanın merkezi dediğimiz Tarsus birçok kültürel değere sahiptir. Bu tür kültürel etkinliklerle bu tarihi değerlerin ve medeniyetin kalıntılarının bir kez daha görülmesi de sağlanmış oluyor. Herkesi tüm Tarsus’u yeniden tanımaya bu tür etkinliklerde bir ve beraber olmaya davet ediyorum. Bize güzel bir akşam yaşatan ‘Dünyanın Yerel Müziği’ sanatçılarına huzurlarınızda teşekkür ediyorum ve bu festivalde emeği geçenlere ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Tarsuslular olarak güzel bir atmosferde, çok güzel zaman geçirdiklerini ifade eden Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, emeği geçenlere teşekkür etti.

Etkinliğin sonunda Kaymakam Göç, Başkan Can, Garnizon Komutanı Yavuz Bulut ve MHP Mersin Milletvekili adayı Tolga Arslan sanatçılara çiçek verip, tebrik ettiler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT