1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Kocaeli Bilim Merkezi’ne Bursa’da Yoğun İlgi
Kocaeli Bilim Merkezi’ne Bursa’da Yoğun İlgi

Kocaeli Bilim Merkezi’ne Bursa’da Yoğun İlgi

Kocaeli Bilim Merkezi, Bursa’da düzenlenen Bilim Şenliği’ne katıldı.Her yaştan insanı bilimle tanıştıran Kocaeli Bilim Merkezi, Bursa’da gerçekleştirilen Bilim Şenliği’ne katıldı. Bu yılın teması “İno...

A+A-

Kocaeli Bilim Merkezi, Bursa’da düzenlenen Bilim Şenliği’ne katıldı.

Her yaştan insanı bilimle tanıştıran Kocaeli Bilim Merkezi, Bursa’da gerçekleştirilen Bilim Şenliği’ne katıldı. Bu yılın teması “İnovasyon ve Tasarım” olarak belirlenen Bilim Şenliği’nde, kendi bilim düzeneklerini üreten Kocaeli Bilim Merkezi de stant açarak Bursalıları bilimle buluşturdu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi, bilime merak uyandıran çalışmaları ile ilgi çekmeye devam ediyor. Her yaştan insanı bilimle tanıştıran hizmetleriyle dikkat çeken Kocaeli Bilim Merkezi, Bursa’da gerçekleştirilen Bilim Şenliği’ne katıldı. 8-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Bilim Şenliği’nde Kocaeli Bilim Merkezi’nden götürülen düzenekler ziyaretçilerin kullanımına sunuldu.

Bilim Şenliği boyunca Kocaeli Bilim Merkezi standında bilim meraklıları ve çocuklarla çeşitli deneyler yapıldı. Elektrik üretiminin nasıl gerçekleştiği, prizma gözlükle basket atmanın ne kadar zor olduğunu, optik yanılsamaları anlatan bilim düzenekleri ziyaretçilerin kullanımına sunuldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT