1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. NAZİLLİ

  4. Kocasının hortum ve sabunla cinsel şiddet uyguladığını söyledi... NAZİLLİ BU İĞRENÇLİĞİ KONUŞUYOR!
Kocasının hortum ve sabunla cinsel şiddet uyguladığını söyledi... NAZİLLİ BU İĞRENÇLİĞİ KONUŞUYOR!

Kocasının hortum ve sabunla cinsel şiddet uyguladığını söyledi... NAZİLLİ BU İĞRENÇLİĞİ KONUŞUYOR!

Nazilli ilçesinde kocasından cinsel şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olan ve S.B'nin tutuklanmasına neden olan bir çocuk annesi Y.B. mahkeme salonunda çarpıcı iddialarda bulundu.

A+A-

Veysel Karahan'ın haberine göre, Nazilli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen cinsel istismar davasında  tutuklu bulunduğu cezaevinden getirilen sanık S.B, eşinin çocuk velayetini alıp boşanmak için suçlamada bulunduğunu söyledi. Evlendikten bu yana cinsel ve fiziksel şiddete maruz kaldığını öne süren 34 yaşındaki Y.B, mahkemede verdiği detaylı ifadesinde korkunç iddiaları dile getirdi. Kocasının kendi rızası olmadan ters ilişkiye girdiğini, oral seks yaptırdığını, anüsüne ve vajinasına yumurta, şırınga, duş başlığı gibi çeşitli cisimler sokarak işkence yaptığını öne süren genç kadın, tehditlerden dolayı yıllarca şikayetçi olmadan bu duruma dayandığını belirtti.

"YORGAN İPİYLE KOLTUĞA BAĞLADI"
Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Selahattin Afşin'in sorularına yanıt veren Y.B, cinsel işkenceye maruz kaldığı olayları tek tek anlattı. Evliliğin 3. ayından itibaren kocasının şiddet uyguladığını ileri süren Y.B, ifadesinde şu sözlere yer verdi:
" Annesinin yanında bile beni dövüp yerlerde sürükledi. Evliliğimiz boyunca bana cinsel şiddet uyguladı. Ondan korktuğum için itirazda bulunamıyordum. Bu sürede iki kez intihar girişiminde bulundu. Seni öldürürüm, çevrendekileri öldürürüm, sen kimsin ve sana kim inanır şeklinde tehditlerde bulunuyordu. Elini vajinama sokarak cinsel saldırıda bulunuyordu. Benimle rızam dışında ters ilişkide bulunuyordu. Ayrıca her gece oral yoldan cinsel ilişkiye girme konusunda zorluyordu. Şayet isteklerini yapmazsam sabaha kadar kavga ediyordu. Küçük kızımı da karanlık odaya bırakıp eziyet ediyordu ve korkutuyordu. 2015 yılında beni yorgan ipiyle koltuğa bağladı. Ağzıma bağırmayayım diye birşeyler tıkadı ve titreşimli masaj aletiyle cinsel organıma şiddet uyguladı. Eşim iş yerinde sürekli porno filmler indirip, seyrediyordu. Bazen de bana zorla izletiyordu. Ben de izlemek zorunda kalıyordum. 2019 yılında vücuduma(cinsel organıma) bıldırcın yumurtası, yumurta gibi şeyler soktu. İçimde yumurta kırıldı. Doktora gitmek istedim fakat buna izin vermedi. Yumurta kırıklarını kendisini çıkardı. Şırınganın ucuna prezervatif bağlayıp, vajima sokuyordu ve şırınganın içerisindeki sıvıyı vücuduma veriyordu."

"VAJİNAMA HORTUM VE SABUN SOKTU"

Bu yıl içerisinde Ayla filmini izlerken cinsel ilişkiye girmek isteyen kocasının kendisini zorla banyoya götürdüğünü iddia eden Y.B, ifadesini şu sözlerle sürdürdü:

"Yine 2019 yılında Ayla filmini izlemeye karar vermiştik. Filmi izlerken benimle cinsel ilişkiye girmek istediğini söyledi. Ben de normal yolla girerse, girebileceğini söyledim. Ancak beni zorla banyoya götürdü. Banyonun duş başlığını çıkarıp ucuna prezervatif geçirdi ve vajinama hortum soktu. Suyu sonuna kadar açtı. Canımın yanmasına rağmen bu durumu sürdürdü. Prezervatif içimde patladı. Daha sonra da aynı şekilde anüsüme soktu ve suyu açtı. Anüsümden kan gelene kadar bu eylemine devam etti. Daha sonra anüsüme sabun soktu. Bu sırada banyodan kayarak yere düştü. Ben de dışarı çıkarak kızımı alıp komşumun evine sığındım. Sonra sanığın babasını aradım ve evde olmadığımı söyledim. Eşim benimle sürekli erkek gibisin, şişkosun diyerek dalga geçiyordu. Ben eşimin zorlamasıyla göğüs büyütme ameliyatı geçirdim. Hatta doktora daha büyüğü olmuyor mu diye söyledi. Ancak doktor, hastanın vücuduna uygun büyütme yapılabilir demişti. Bana cinsel saldırıda bulunan, fiziksel şiddet uygulayan sanıktan şikayetçiyim."

"EŞİM AÇIK GİYİNMEMİ İSTERDİ"

Mahkemeye  katılan sanık müdafii avukatlarının sorularını da cevaplayan genç kadın, cinsel şiddete maruz kalmasına rağmen neden çocuk yaptığına şu sözlerle açıklık getirdi;

"Evlendikten 8 yıl sonra çocuğumuz oldu. Ancak eşim çocuk istemiyordu. Bana vücudun bozulur, kilo alırsın diyerek çocuk yapmak istemiyordu. Ben her seferinde ayrılmak istiyordum. Ancak 8 yıl sonra çocuk istedi, ben de rıza gösterdim ve çocuğumuz oldu.  Kıyafetlerimi eşim seçerdi ve açık giyinmemi isterdi. Saçlarımı bile o boyattırırdı. Ayrıca banyoda olan olayda duvarlara vurdum, bağırdım fakat kimseye sesimi duyuramadım. Kocama da sürekli yalvarıyordum ancak durmuyordu. Olaydan sonra eşimin eli sargılı haldeyken Hamzallı'ya arkadaşımın evine gittik. Ben kocamla aynı evde kalmak istemediğimi bildirdiğim için buraya geldik."

DOKTORA KABIZ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Avukatların sorusu üzerine banyodaki anüse sabun sokma olayı sonrasında yaşadıklarını hatırlatan Y.B, eşinden korktuğu için hastanede şikayetçi olmadığını söyledi. Sanığın vücuduna sabun soktuğunda canının çok yandığını dile getiren Y.B, " Olay sonrası görümcemle birlikte 1 nolu sağlık ocağındaki doktor Ali A.'ya gittik. Eşimin vücuduma sabun soktuğunu doktora da anlattım. O da devlet hastanesine gidip sanık hakkında şikayetçi olmamızı söyledi. Ancak ben eşimden korktuğum için o zaman şikayetçi olmadım. Devlet Hastanesi'ne gittiğimde doktora kabız olduğumu söyledim. Ve görümcemle birlikte bir cahillik ettiğimizi, kabızlık geçsin diye anüsüme sabun soktuğumu söyledim. Onlar da bana tedavi uyguladılar." diye konuştu.

"TUVALETE GİRİP 1 SAAT ÇIKAMADI"

Mahkemede tanık olarak dinlenen çiftin komşuları N.Y isimli kadın ise, " Bu aile ile aynı binada oturuyoruz. Olay günü saat gece 22:30'da Y.B benim evime geldi. Üstünde gecelik gibi birşey vardı. Tam olarak hatırlamıyorum üstündekileri. Ancak ıslaktı ve omuzlarının arka tarafı mosmordu. Çocuğuyla birlikte eve girdi ve bana kocasının kendisine eziyet ettiğini ve cinsel fantazi yaptığını söyledi. Tuvalete girip 1 saat çıkamadı ve yürüyemiyordu. Evde hapishanede olanlar gibi volta atıp, 'abla canım çok yanıyor' diyordu. Bana, eşinin şayet şikayetçi olursan seni ve anneni öldürürüm demiş. Y.B bana; eşinin fantazi yapacağım diye onu sağa sola vurduğunu, vücuduna salatalık ve sabun soktuğunu söyledi. Kendisi de sanığın üzerine kapıları kilitleyip yanıma geldiğini söyledi." dedi.

"CİNSEL ŞİDDET UYGULAMADIM"

Cezaevinde tutuklu bulunan sanık S. B(35), mahkemede verdiği ifadesinde  eşine herhangi bir fiziksel ya da cinsel şiddet uygulamadığını savundu. Eşinin kendisinden boşanıp çocuğun velayetini almak için bu şekilde ifade verdiğini iddia eden S.B, "Eşime eziyet etmedim. 2015 yılında eşimi yorgan ipiyle koltuğa bağlamıştım ve daha sonra ilişkiye girmiştik. O da beni aynı şekilde bağlamıştı. Bunu bir filmde görüp uyguladık. Eşimin de buna rızası vardı. Onu zorla bağlayıp masaj aletiyle, zorla cinsel organına tutturarak şiddet uygulamadım." şeklinde konuştu.

Savunmasında, olayların gerçeği yansıtmadığını söyleyen S.B, " 2006 yılında eşim ile bir arkadaş vasıtasıyla tanıştık, 2 yıl sonra da evlendik. Nişanlılık döneminde nasılsa evleneceğiz diye eşimle oral seks ve anal yoldan ilişkiye girdik. Evlendikten sonra değişik şekillerde ilişkiye giriyorduk. Bunun böyle olmasını eşim kendisi istiyordu. Ben cep telefonuma prono filmler indirmiştim. Eşim bu görüntüleri gördükten sonra bilgisayara da bu şekilde görüntüler indirdik. Buradaki ilişki biçimlerine göre biz de eşimle ilişkiye giriyorduk. Bunların tamamında kendi rızası vardı. Ben evlilik boyunca eşimi fiziksel ya da cinsel şiddete maruz bırakmadım. Eşimin vajinasına zorla şırınga ile deterjan sıkmadım. Ben de eşim de alkol alırdık. Ancak ben alkol bağımlısı değilim. Eşimi karanlık odaya kapatmadım. Vücuduna bıldırcın yumurtası, havuç, muz gibi maddeler sokmadım. Eşimin rızası dışında ona yönelik bir eylemde bulunmadım. Evde bulunan şırınga etil alkolle rakı yapmak için bulundurduğum şırıngadır. Bununla herhangibir şiddet uygulamadım. Ayla filmini izlerken eşimle cinsel ilişkiye girmek istedim. Normal yolla banyoda ilişkiye girdik. İfadesinde belirttiği şekilde, vücuduna farklı maddeler sokup ona eziyet etmedim. Banyodan kayıp yere düşmüştüm. Eşimle atıştık, biraz küfürleştik. O da üst komşulara gitmiş. Daha önce eşimle boşanma aşamasına geldik, ancak ayrılmadık. Eşimin benden boşanıp, çocuğun velayetini almak için bu şekilde ifade verdiğini düşünmekteyim. Oral yolla cinsel ilişkiye girmeyi eşim beni alıştırmıştı ve kendi rızasıyla ilişki gerçekleşiyordu. Onu zorlamadım. Üzerime atılı suçu işlemedim. İddianamede belirtilen olaylar gerçeği yansıtmamaktadır. Ben kızıma karşı kötü muamelede bulunmadım" diyerek beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti delil yetersizliği ve ifadelerdeki çelişkilerden dolayı tutuklu yargılanan sanık S.B'nin tahliyesine hükmetti. Müşteki avukatlarının, bir sonraki duruşmayı mart ayına erteleyen mahkemenin tahliye kararına itiraz edecekleri öğrenildi.

 

Öte yandan, sanık koca S.B'nin cezaevine girmeden önce psikiyatri servisinde yattığı aynı zamanda alkol tedavisi gördüğü bilgisine ulaşıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

3 Yorum