1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Kolcuoğlu: “Fuarlar Kent Ekonomisinin Gücüne Güç Katar”
Kolcuoğlu: “Fuarlar Kent Ekonomisinin Gücüne Güç Katar”

Kolcuoğlu: “Fuarlar Kent Ekonomisinin Gücüne Güç Katar”

Kırsal Kalkınma ve Kırsal Yaşamı Destekleme Derneği (KIRSALDER) Başkanı Sedat Kolcuoğlu, "Kentlerin ekonomik gelişmesinin bir yolu düzenlenecek fuarların sayısını arttırmakla olur. Çünkü fuarlar kent...

A+A-

Kırsal Kalkınma ve Kırsal Yaşamı Destekleme Derneği (KIRSALDER) Başkanı Sedat Kolcuoğlu, "Kentlerin ekonomik gelişmesinin bir yolu düzenlenecek fuarların sayısını arttırmakla olur. Çünkü fuarlar kent ekonomisinin gücüne güç katar" dedi.

40 ilin kendine özgü ürünlerini “Yöresel Ürünler Tanıtım Günleri Fuarı” adı altında Adana’da yaşama geçiren

Kolcuoğlu, “Ben Adana’da doğdum. Adana’da kazandım. Adanamızın geriye gidişine seyirci kalmak istemiyor, kalkınabilmesi için mücadele etmek istiyorum. Tüm Adanalı ve Adana’da yaşayan insanların da bu yolda çaba sarf etmesini istiyorum. Adanamızın hatta bölgemizin kalkınabilmesi için farklı konularda tanıtım fuarları düzenlenmelidir. Fuarlar bir şehrin dışarıya açılan kapısıdır. Özellikle Adanamız da üreticilerimiz tarafından üretilen ürünlerin tanıtılmasında, pazarlanmasında en etkin yol fuarlardır" dedi.

Adana’da yaşama geçirdikleri “Yöresel Ürünler Tanıtım Günleri Fuarı”nda Adana’da yaşayan insanların gösterdiği ilgi kendilerini haklı çıkardığını ifade eden Kolcuoğlu, şöyle devam etti:

"3-5 Haziran 2015 tarihlerinde Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu (BPW) Adana Kulübü ile MSK Fuarcılık ile işbirliğinde düzenleyeceğimiz “AGRİ-VIP Çukurova Tarım ve Hayvancılık Fuarı”nda toprağıyla, iklimiyle ve suyu ile büyük ölçekli arazilerde polikültür tarım yapılan bir imkana sahip olan Çukurova’mızın bu özellikleri ile gerek yurt içinin, gerek yurt dışının ihtiyaç duyacağı bitkisel ve hayvancılık ürünlerin üretim ve tedarik merkezi olabilecek büyük ölçekli işletmelere sahip olması özelliğini dikkate alarak, yönetimsel anlamda sektörel bir bakış oluşturmak, Yeni düşünce fikirleri geliştirmek, Yeni stratejiler oluşturmak, Birliktelik kültürünü oluşturarak, sorunlara ortak çözümler üretmek, ana amacımızdır. Düzenleyeceğimiz “AGRİ-VIP Çukurova Tarım ve Hayvancılık Fuarı”nda Çukurova Dünya’nın Tarım Ticaret Merkezi Olabilir mi? Sorusuna yanıt aranacağı panelin yanı sıra Kavun Karpuz Sektör Buluşması, “Tarım Sektörü” Çukurovalı kadınların dünya ticaretindeki rolü ve dış pazarlarla entegrasyonu ve Kırsaldaki Kadınlar”, “Patates Üretiminde Bitki Pasaport uygulaması”, “Ziraat Bayileri Gözüyle Çukurova Tarımının Geleceği” oturumları düzenlenecektir. Konularında uzman konuşmacıların ve ilgili kurumların katılacağı panel ve forumlarla taraflar akademik olarak bilgilendirilecektir.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT